Feldkirch premagal Olimpijo

Uncategorized 22. Okt 201722:15 > 22:17
HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Hokejisti SŽ Olimpije so izgubili tekmo 11. kroga Alpske lige v hokeju na ledu. Pod Rožnikom so bili boljši hokejisti Feldkircha (2:3).

Ljubljančani so sicer tekmo začeli dobro, v 9. minuti sta Luka Zorko in Andrej Hebar zrežirala vodilni zadetek Mihe Zajca, a je še pred prvim odmorom gostom uspel preobrat. Najprej je v 13. minuti po podaji Youssefa Rierneja domačega vratarja Roberta Kristanapremagal Dylan Stanley, v zadnji sekundi prve tretjine je mrežo zatresel še Christoph Draschkowitz.

Odločilni zadetek je padel v drugi tretjini, natančneje v 33. minuti, ko je v igri z igralcem manj – za dve minuti je bil izključen Steven Birnstill – prednost za +2 (1:3) povišal Stanley. V zadnji tretjini so se Ljubljančani na vse pretege želeli vrniti v igro, dobrih pet minut pred koncem je za 2:3 po podaji Uroša Batiča zadel Kristjan Čepon. Za vrnitev in izenačenje na 3:3 je zmajem zmanjkalo sreče in časa.