Podaja Kopitarja tokrat premalo

Getty Images

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so v noči na petek z 2:5 klonili proti najboljši ekipi lige NHL Tampa Bay Lightning. Gostje so v Staples Centru večino dela opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 4:0.

Gostje so strelske vaje v Los Angelesu začeli v deveti minuti, ko je prvi zadel Nikita Kučerov, nato pa so v naslednjih 122 sekundah Jonathana Quicka premagali še Alex Killorn, Victor Hedman in prvi strelec lige Steven Stamkos. Srečanje je bilo več ali manj odločeno v korist najboljše ekipe lige NHL, ki je nato mirno nadzirala dogajanje na ledeni ploskvi.

Nekaj upanja je domačim navijačem ob koncu druge tretjine vlil Tyler Toffoli, ko je zadel za 1:4 (med podajalci je bil tudi Anže Kopitar – že 20. točka sezone). Le nekaj trenutkov kasneje se je mreža gostov po strelu Kopitarja znova zatresla, vendar so sodniki po ogledu posnetka gol razveljavili zaradi oviranja vratarja. V 49. minuti je drugi gol za kraljev dosegel Oscar Fantenberg, Vladislav Namestnikov pa je štiri minute kasneje postavil izid srečanja in tehtnico dokončno prevesil na stran gostov.

Skupno so v noči na petek v ligi NHL odigrali sedem obračunov.