PSG po dveh porazih vendarle do zmage nad Lillom

Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su u okviru 17. kola francuske Lige 1 Lil rezultatom 3:1.

Parižani so v prejšnjem krogu francoskega prvenstva izgubili proti Strasbourgu (2:1), med tednom pa klonili še v Ligi prvakov proti Bayernu z 3:1. To sta bila sploh prva poraza za bogate Francoze, ki letos ciljajo zelo visoko.

Na Parku Princev so domači gostili Lille in bili seveda favoriti, kar so tudi upravičili, vendar težje od pričakovanega. Zaradi kartonov je manjkal prvi zvezdnik Neymar.

A je v enajsterici namesto njega zaigral Angel Di Maria in ekipo popeljal v vodstvo v 28. minuti. Takoj na začetku drugega polčasa je prednost povišal Javier Pastore. Gostje so v 86. minuti znižali preko El-Ghazija. V sodniškem podaljšku pa je končni rezultat postavil Kylian Mbappe.

PSG je svojo prednost na vrhu lestvice samo še povišal in ima sedaj pred Lyonom že 12 točk prednosti.