V rdečem in zeleno-belem taboru pred derbijem slavili

Twitter

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so danes s 3:0 premagali drugo ekipo Salzburga, člani HK SŽ Olimpija pa so po torkovem porazu z rdečimi biki tokrat visoko, z 8:2, odpravili najslabše moštvo lige KAC II.

Železarje je v gosteh v vodstvo v 33. minuti popeljal David Planko, na začetku zadnje tretjine je na 2:0 zvišal Urban Sodja, Tadej Čimžar pa je z zadetkom v prazno mrežo slabo minuto pred koncem postavil izid obračuna 3:0. Clarke Saunders je imel kar nekaj dela, a je bil zanesljiv, zaustavil je vseh 37 strelov drugega moštva Salzburga.

Olimpija – v vratih je ves čas stal Tilen Spreitzer – je na domačem ledu povedla že v peti minuti, ko je bil natančen Andrej Hebar, v drugi tretjini še izdatneje napolnila mrežo KAC II, na koncu pa slavila z 8:2.

Po dva zadetka sta prispevala Maks Selan in Miha Pesjak, po enega pa še Črt Snoj, Aljaž Chvatal in Andraž Zibelnik.

Oba slovenska predstavnika se tako na sobotni derbi, ki se bo v Tivoliju začel ob 17.30, odpravljata s popotnico zmage.