Mariborčanke korak bližje uvrstitvi na zaključni turnir

Odbojkarska zveza Slovenije

Odbojkarice Nove KBM Branika so se odbojkaricam Strabag Bratislave oddolžile za lanski poraz in se z zmago približale uvrstitvi na zaključni turnir srednjeevropske lige.

V Bratislavi sta se v 4.krogu srednjeevropske lige MEVZA pomerili domača Strabag VC Bratislava in Nova KBM Branik. V lanski sezoni so bile boljše slovaške odbojkarice.

Domačinke so takoj na začetku s servisi napadle Mariborčanke in po zaslugi kapetanke Nataše Ševarikove povedle 7:0. Mariborske odbojkarice so po zaspanem uvodu počasi prišle v svoj ritem, a so bile v velikem zaostanku. Bankirke so zaostajale že 19:9, ko so se po zaslugi začetnih udarcev Anastasiye Bezsonove vrnile v igro z delnim rezultatom 8:0 in znižale zaostanke na 17:19. Nato pa je bankirkam znova popustila zbranost, kar so domače odbojkarice izkoristile in uvodni niz dobile s 25:18.

Drugi niz je bil v uvodu precej izenačen z rahlo prednostjo za odbojkarice Strabaga, ki so si prvo večjo prednost (11:8) priigrale po točki slovaške reprezentantke Romane Hudecove. Hudecova se je v nadaljevanju razigrala in svoji ekipi pomagala do vodstva 16:10. Odbojkarice Nove KBM Branika so se ponovno podale v lov za domačinkami in po točki 15-letne Lorene Lorber znižale zaostanek na vsega 2 točki (19:21), a se tu niso ustavile ter v končnici po dveh zaporednih točkah Marine Kaučič povedle 23:22. Domačinke niso uspele ustaviti naleta odbojkarice Nove KBM Branika, ki so po točki Mlakarjeve in napaki Hudecove dobile drugi niz s 25:22.

Tretji niz se je začel bolje za slovenske odbojkarice, ki so v uvdou po zaslugi dveh zaporednih točk Kaučičeve domačinkam pobegnile za pet točk (8:3). Branikovke so imele varno razliko tudi v sredini seta, ko je Lorberjeva s svojo 10.točko svoji ekipi priigrala prednost 15:9. Slovenske odbojkarice niso popuščale in so v končnici po bloku Kaučičeve vodile že 21:14 in te prednosti več niso izpustile iz rok. Tretji niz je po 10.točki Kaučičeve pripadel odbojkaricam Nove KBM Branik s 25:17.

Četrti niz se je začel po željah slovenskih prvakinj, ki so na krilih razigrane Kaučičeva v uvodu povedle 8:3. Slovaške odbojkarice v nadačjevanju niso uspele zmanjšati razlike, ki je po asu Ele Pintar znaša 6 točk (13:7). Odbojkarice Strabaga so se sicer po asu Karine Denisove pribižale na 12:16, a so bankirke odgovorile s štirimi zaporednimi točkami in povedle 20:12. Dvomov o zmagovalcu ni bilo več in končni rezultat 4.niza 25:15 je z blokom postavila Anastasiya Bezsonova.

Marina Kaučič, odbojkarica Nove KBM Branika: “Tekmo smo začele slabo, a smo se v drugi polovici uvodnega seta uspele približat, a žal nam je zmanjkalo malo zbranosti. V nadaljevanju smo zaigrale zbrano in z popravile sprejem, kar je bila podlaga za uspešno nadaljevanje. Pomembna zmaga in odlična popotnica za nadaljevcanje sezone.