Olimpija z izjemno učinkovitostjo izenačila serijo

Uncategorized 12. Apr 201922:19 > 22:32
SŽ Olimpija/Facebook

Hokejisti Olimpije so z visoko zmago s 7:2 nadigrali Pustertal in izenačili izid v finalni seriji Alpske lige. Ljubljančani so na zahtevnem gostovanju prišli do prve letošnje zmage proti Pustertalu.

Gostitelji so v četrtek v Brunicu brez težavo prišli do zmage (3:0), tokrat pa so jih Ljubljančani povsem nadigrali. Serije se zdaj seli v slovensko prestolnico, kjer bosta v nedeljo oziroma ponedeljek tretja in četrta tekma. Že zdaj je jasno, da bo serija postregla vsaj s peto tekmo, ki bo v sredo znova v Brunicu.

V prvi tretjini zadetkov nismo videli, so pa hokejisti Olimpije bili tisti, ki so imeli iniciativo in pred vrati nasprotnika kazali več ideje. Bolj vroče je bilo v drugi tretjini, ko so gostitelji najprej zapretili prek Alexa De Lorenza Mea, a je ostalo 0:0. V naslednji minutah so na ledu zagospodarili gostje in v 70 sekundah dosegli kar tri gole. Prvi se je med strelce vpisal Luka Vidmar, 24 sekund kasneje je bil natančen Armin Hofer, nato pa je zadel še Sašo Rajsar.

Rajsar je znova zadel v 33. minuti, v 36. minuti pa je v domači mreži odjeknila petarda. Še drugič se je med strelce vpisal Jezovšek. V izteku druge tretjine je nato znižal Danny Elliscasis, Olimpija pa je hitro odgovorila. Po protinapadu je dve sekundi pred iztekom drugega dela igre na 6:1 povišal Pešut. V zadnjem delu je za Olimpijo zadel še Rajsar, končni izid pa je postavil Max Oberrauch.

67 sekund pred koncem je Danny Elliscasis znižal zaostanek, toda Olimpija je hitro odgovorila. Miha Zajc in Žiga Pešut sta tik ob izteku druge tretjine zadrsala v protinapad. Zajc je ploščico prepustil Pešutu, ki je dve sekundi pred iztekom 40. minute povišal na 6:1. Po dobrih štirih minutah nadaljevanja je Furlonga, ki je slabo zaustavil strel Koblarja z razdalje in je ploščico izpustil, še enkrat premagal Rajsar. Končni izid je postavil Max Oberrauch.