Jeseničani v Podmežakli boljši od vodilnega Rittna

Getty Image

Hokejisti Jesenic so na tretji tekmi drugega dela za razvrstitev doma premagali vodilno moštvo, italijanski Ritten. Ob zmagi s 3:1 se je med vratnicama z 38 obrambami izkazal Žan Us.

Železarji so si končnico zagotovili že v rednem delu, ki so ga končali na tretjem mestu, zdaj pa se s preostalimi petimi najvišje uvrščenimi klubi prvega dela merijo za razvrstitev. Kdor bo po desetih tekmah na mestih med ena in tri, si bo sam izbral četrtfinalnega nasprotnika.

Sredino tekmo pred 450 domačimi gledalci so odprli na najboljši mogoč način, v tretji minuti so povedli z 2:0, za gola pa sta poskrbela Aleksandar Magovac in Žan Jezovšek.

Jeseniški vratar Žan Us je napade gostov uspešno odbijal vse do 47. minute, ko ga je ob igralcu več premagal Alex Frei.

Čuvaj mreže gostov Patrick Killeen je za končnih 3:1 zadnjič klonil v 48. minuti, ko ga je ukanil Jaka Ankerst. Drugo tekmo tedna bodo Jeseničani odigrali v soboto, ko bodo gostovali pri Val Pusterii.