Goriške strele blizu, a (pre)daleč od Maribora

Nova KBM Branik

Tekma, ki je štela tako za Sportklub 1. odbojkarsko ligo kot za prvenstvo MEVZA, je ponudila izenačeno predstavo, v kateri pa so bile igralke Nove KBM Branik vendarle vselej za vsaj pol koraka pred nasprotnicami iz vrst Gen-I Volleyja.

Obračun med Gen-I Volleyjem in Novo KBM Branik je bil na začetku prvega niza zelo izenačen. Mariborčanke so se dvakrat za malenkost oddaljile, a so jih domačinke takoj spet ujele, nato pa tudi prvič povedle (8:6). Mariborčanke so hitro vrnile udarec (9:11) in prednost kasneje še povišale (12:18). V končnici niza so se domače igralke približale na dve točki zaostanka (19:21) in nato tudi izenačile (22:22), v zaključku pa so bile znova bolj zbrane gostje iz Maribora in tako povedle z 1:0 (23:25).

Začetek drugega niza je bil, tako kot začetek prvega, izenačen. Prve so povedle odbojkarice Nove KBM, a so nato domačinke izenačile najprej na deveti, nato pa še na trinajsti točki, nakar so pobudo znova prevzele gostje (13:19). Goričanke so se uspele malce približati, vseeno pa so gostje uspešno pripeljale niz do konca v svoj prid (20:25).

Tudi tretji niz so bolje začele gostje in povedle s petimi točkami prednosti (4:9). Takrat pa so se domačinke malo zbudile in se približale na točko zaostanka (9:10), a so Mariborčanke takoj pospešile in vodstvo povišale na štiri točke. Domačinke so se ponovno uspele približati na točko zaostanka (16:17) in nato tudi izenačiti. Končnica niza je bila zelo napeta, saj so najpreje povedle domačinke, gostje so nato izenačile, izničile dve zaključni žogi Novogoričank, povedle in izkoristile drugo priložnost za zmago s 3:0 (26:28).