Porto z zmago proti Benfici drži priključek

Octavio Passos, Getty Images Sport

V derbiju 20. kroga portugalske Primeire je Porto na Dragau Benfico premagal s 3:2.

Domači so povedli v 10. minuti, ko je mrežo orlov naček Sergio Oliveira. Le osem minut kasneje je sledilo izenačenje, za Benfico se je med strelce vpisal Carlos Vinicius.

Ob koncu prvega dela so domači zadeli dvakrat in na odmor odšli z lepo zalogo. Najprej je Alex Telles zadel z enajstih metrov, potem pa je padel še avtogol, dosegel ga je Ruben Dias.

Benfica je drugi polčas začela zelo podjetno in že v 50. minuti znižala na 3:2, med strelce se je spet vpisal Vinicius. Do konca sta si obe ekipi priigrali še kar nekaj priložnosti (padali so tudi kartoni), a rezultat se ni spremenil, tako da je Porto prednost Benfice na lestvici skrajšal na 4 točke.