Kamničanke v Lukni do zmage in prvega mesta

Uncategorized 6. Mar 202020:44 > 20:49
Facebook

Calcit Volley je na tekmi 5. kroga modre skupine 1. DOL v Mariboru odnesel zmago s 3:0 (20, 25, 22) in se tako povzpel na prvo mesto na lestvici, kjer je zamenjal prav gostiteljice, odbojkarice Nove KBM Branik.

Odbojkarice Nove KBM Branika in kamniškega Calcita so odigrale tekmo 5. kroga modre skupine državnega prvenstva, ki je bila hkrati tudi peta med mariborsko in kamniško ekipo v letošnji sezoni. V dosedenjih štirih sta ekipi zmagali po dvakrat, kar kaže na to, da sta si po kakovosti zelo blizu. Danes so si tretjo zmago v sezoni priigrale odbojkarice Calcita.

Mariborska ekipa, v kateri je zaradi poškodbe manjkala Maja Pahor, je tekmo začela uspešno, povedla 7:4, nato pa so igralke začele grešiti v vseh prvinah odbojkarske igre. Gostje so tako z delnim izidom 8:0 dosegle preobrat in povedle z 12:7. Tudi v nadaljevanju so Kamničanke niti igre držale v svojih rokah, brez težav osvajale točke in dobile niz s 25:20.

V drugem nizu je trener Mariborčank Radovan Gačić pri vodstvu Gorenjk 10:4 začel menjati igralke z željo, da bi morda našel šesterko, ki bi se lahko enakovredno kosala s tekmicami. Po nekaj minutah so se v ekipo začele vračati igralke začetne postave in zaigrale bolj zbrano ter odločno. Prednost gostij se je začela topiti in se pri rezultatu 22:22 stopila. V izenačeni končnici so državne prvakinje pri vodstvu 24:23 zapravile zaljučno žogo za izenačenje v nizih, so pa jo pri vodstvu 26:25 izkoristile gostje.

Te so tudi v tretjem nizu narekovale ritem igre, dobro so igrale v obrambi in učinkovito v napadu ter sredi niza vodile že za pet točk. Prednost so pred končnico še povišale na sedem točk (19:12), v prelomnih trenutkih so se jim Mariborčanke po zaslugi učinkovite Anamarije Galić približale na dve točki, zasuk pa jim ni uspel. Kamničanke so domov odšle s prepričljivo zmago 0:3, vsekakor pa se nam obeta zanimiva končnica prvenstva in boj za prvaka.