Mariborčanke tokrat brez težav do zmage

Uncategorized 11. Feb 201720:38 > 20:42
Nova KBM Branik Facebook

V 15. krogu državnega prvenstva so odbojkarice Nove KBM Branik brez težav slavile v lokalnem obračunu proti Formuli Formis 3:0 (13, 17, 12) in tako ostajajo na bvrho državnega prvenstva.

V 15.krogu državnega prvenstva sta se v štajerskem derbiju pomerili Nova KBM Branik iz Maribora in Formula Formis iz Hoč. Gostujoča ekipa je v dosedanjem delu prvenstva edina uspela premagati vodilne Mariborčanke.

Gostiteljice, za katere je ponovno zaigrala Iza Mlakar, so tekmo bolje začele in si do prvega tehničnega odmora priigrale prdnost 8:5. Po prvem tehničnem odmoru branikovke po zaslugi odličnih začetnih udarcev Marine Kaučič naredile delni izid 5:0 ter si priigrale prednost 8 točk (13:5). Mariborčanke so nato uvodni niz mirno pripeljale do konca in ga dobile s 25:13.

Tudi drugi niz se je začel podobno kot prvi. Gostje iz Hoč so imele obilo težav pri sprejemu začetnega udarca in že pri prvem tehničnem odmoru zaostajale 8:3. Trener Hoč Sebastijan Zorenč tudi z menjavami ni dosegel želenega učinka in pri drugem tehničnem odmoru so domačinke vodile 16:6. V končnici niza domačinke niso popustile in osvojile drugi niz s 25:17.

Mariborčanke so tudi v tretji niz krenile z agresivnimi začetnimi udarci, kar jim je že do prvega tehničnega odmora prineslo 5 točk prednosti (8:3). Domačnike so bile še naprej dominantne v vseh elementih odbojkarske igre in po točki Sobočanove je bil rezultat v drugem tehničnem odmoru 16:7 v prid domačink. Dvomov o zmagovalcu več ni bilo in na koncu so odbojkarice Nove KBM Branik slavile s 25:12.