Mariborčanke z borbeno igro do zmage

Uncategorized 14. Feb 201721:12 > 21:16
Nova KBM Branik Facebook

Domačinke po zaostanku z 0:2 uspele slaviti proti madžarskim prvakinjam Linamar Bekescsabai po petih setih. V sredo bo na sporedu tekma med HAOK Mlasostjo in Linamarjem BRSE ter v četrtek čaka domačinke še Mladost iz Zagreba.

V prvi tekmi zadnjega turnirja srednjeevropske lige MEVZA v Mariboru so se vodilne domačinke Nova KBM Branik pomerile s trenutno tretjo ekipo tekmovanja Linamar Bekescsabai iz Madžarske.

Ekipi sta v tekmo krenile izenačeno z rahlo prednostjo za gostujočo ekipo, ki je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo 8:7. Madžarke so uspele držati rezultat pod nadzorom in so si tajko do drugega tehničnega domora priigrale dve točke prednosti (16:14). Po drugem tehničnem odmoru je bilo v igri Mariborčank preveč napak kar so igralke Linamarja z lahkoto izkoriščale in osvojile uvodni niz s 25:17.

Drugi niz so odbojkarice NKBM Branika odprle bolje in po asu Planinšeceve povedle 7:4. Madžarke so odgovorile z delnim izidom 6:2 in po bloku Clementove povedle 11:10. Tudi v nadaljevanju so madžarke z visokim blokom ustavljale nalete Mariborčank in do drugegea tehničnega odmora so si nabrale 5 točk prednosti (16:11). Domačinke se niso predale in po bloku Mlakarjeve znižale rezultat 17:19, a po treh zaporednih napakah na sprejemu so odbojkarice Linamarja ponovno vodile 22:17, kar jim je zadoščalo da so osvojile tudi drugi niz. Rezultat 25:21.

V začetku tretjega niza smo ponovno videli izenačen začetek, sprednostjo za gostujoče odbojkarice ki so po točki Szakmaryeve na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:7. Po dveh asih Mlakarjeve so Bankirke obrnile rezultat v svojo korist in povedle 12:11. V izenačenem nadaljevanju so pobudo prevzele Madžarske prvakinje in po bloku Smirnove povedle 18:16. Z delnim izidom 4:0 in asu Sobočanove so ponovno Mariborčanke prevzele vodstvo 20:18. V dramatični končnici sta bili ekipi poravnani do 24. točke, ko je Mariborčankam le uspelo osvojiti dve zaporedni točki po napaki Smirnove in napadu Sobočanove ter osvojiti tretji niz s 26:24.

Na krilih osvojenega tretjega niza so Branikovke krenile v četrtega in po bloku Saše Planinšec na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:5. V nadaljevanju domačinke niso popustile in so po dveh točkah Sobočanove ter asu Blagnetove na drugi tehnični odmor odšle s prednostjo 16:11. Mariborčanke so nadaljevale z odlično igro in po bloku Planinšeceve je znašala prednost domačink 23:16, kar je bilo dovolj za osvojitev seta s 25:18.

V odločilnem, petem setu smo videli borbo za vsako žogo, odločilno odbojkarsko predstavo na obeh straneh. Domačinke so na krilih razigrane Sobočanove povedle z 8:5. A se gostujoče odbojkarice niso predale in po bloku Clementove izid poravnale na 10:10. Po napadu domače organizatorke igre Talas so madžarke povedle s 13:12, a so borbene domačinke odgovorile in po asu Kaučičeve osvojile peti niz s 16:14.