Serena z rekordom, izpad Venus

Uncategorized 2. Sep 20208:07 > 8:32
Dylan Buell/Getty Images

Serena Williams je uspešno začela napad na 24. naslov na Grand slamih, ob tem pa s 102. zmago na US opnu postavila rekord. Njena sestra Venus je izpadla proti Čehinji Muchovi.

Serena Williams v prvem kolu ni imela lahkega dela z rojakinjo Kristie Ahn, sicer 96. igralko WTA lestvice. V prvem nizu je takoj izgubila svoj servis, ga tekmici odvzela v četrti igri in nato je šel niz s servisom do 12. igre, ko je Serena znova naredila break za zmago s 7:5. Drugi niz se je začel na enak način, torej break Ahnove v prvi in Williamsove v četrti igri. Serena je nato nekoliko stopila na plin, tekmici še enkrat hitro odvzela servis in prišla do zmage s 6:3. To je bila že njena 102. zmaga na US opnu, s čimer je presegla rekord Chris Evert, ki je veljal kar 31 let.

Serenina sestra, 40-letna Venus Williams, se je zelo dobro upirala Karolini Muchovi, vendar morala po slabih dveh urah priznati poraz s 3:6 in 5:7. Williamsova je pri 5:4 servirala za zmago v drugem nizu, vendar je Muchovi uspel break, nato pa v 12. igri še en za zmago.

Omenimo tudi poraz nekdanje trikratne zmagovalke US Opna Kim Clijsters.Belgijka je dobila vabilo organizatorja in na turnirju za Grand Slam nastopila prvič po osmih letih. S 6:3, 5:7 in 1:6 je izgubila proti Rusinji Jekaterini Aleksandrovi, 29. igralki WTA lestvice.

Danes se bo v 2. kolu Kaja Juvan pomerila z Anett Kontaveit (Estonija).