V ŽIVO

Ankara – Cedevita Olimpija: v Turčiji tesna končnica

Eurocup 8. Okt 202416:18 > 20:07 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so ob 18.30 začeli obračun v Ankari, kjer igrajo tekmo tretjega kroga evropskega pokala.

Dvoboj je bil v prvem polčasu vseskozi zelo izenačen. Zmaji so resda vodili zgolj enkrat, ob izidu 5:4, a Turki se kljub stalnemu vodstvu niso odlepili. Še najvišja razlika v prvi polovici tekme je znašala osem točk ob 13:5, toda zmaji so že kmalu prišli bližje. Na zgolj točko zaostanka je še pred koncem prve četrtine znižal Devante Jones. Razlika se je v nadaljevanju ves čas gibala od dveh do šestih točk, košarkarji Turk Telekoma pa so na odmor odšli z vodstvom 43:37, potem ko je pred sireno polaganje zgrešil Jaka Blažič.

Đorđe Adžić, ki na klopi Cedevite Olimpije še drugič zapored nadomešča odsotnega glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića, je že do polčasa v ogenj poslal enajst od dvanajstih košarkarjev.

Po polčasu sta za nekaj svetlih točk Ljubljančanov poskrbela tudi Gregor Glas in Žiga Daneu, ki sta tokrat dobila priložnost za igro. Tretji del je sicer potekal po ustaljenem scenariju prvih dveh četrtin, s Turki v vodstvu, a brez otipljive razlike.