Domžale s poljubom sreče do prve zmage v sezoni (VIDEO)

Nogomet 5. Okt 202420:02 > 22:06 1 komentar
NK Domžale

Nogometaši Domžal so v 11. krogu Prve lige Telemach z 1:0 slavili na gostovanju pri Muri in tako prišlo do prve zmage v letošnji sezoni.

Fazanerija je gostila ekipi, ki imata v zadnjem času precej težav z doseganjem zadetkov. Mura ni zadela na zadnjih dveh tekmah, obe sta se končali z 0:0, Domžale pa so še brez zmage, zadnje tri tekme tudi brez zadetka, skupaj so jih do te tekme dosegli le pet. Danes pa so v izdihljajih dosegle šestega, ki je bil dovolj tudi za prvo zmagoslavje v sezoni. Kljub temu ostajajo na zadnjem mestu, Mura pa na šestem.

V uvodnih minutah so bili nekoliko odločnejši Domžalčani, ki so dvakrat kar nevarno zagrozili v kazenskem prostoru, a sta Florijan Raduha in obramba dovolj dobro opravila svoje delo.

Statistično sta bili ekipi bolj ali manj izenačeni v prvem polčasu, ki ni ponudil niti ene resne priložnosti, obe ekipi sta po enkrat merili v okvir vrat.

Mura je nekoliko odločneje začela drugi polčas, vendar še naprej si ni priigrala prave priložnosti, so pa Domžale prišle v 61. minuti do strela, vendar je Danijel Šturm precej zgrešil z leve strani.

Prav Šturm je dve minuti pozneje izpeljal podobno akcijo, to pa končal z močnim strelom, po katerem je žoga zadela bližnjo vratnico. V 67. minuti je imel novo priložnost za goste Mario Krstovski, a tudi on ni bil dovolj natančen.

Domžale niso znale unovčiti svojih priložnosti, zdelo se je, da so eno svojih redkih izkoristili Sobočani v 82. minuti, ko je iz bližine zadel Borna Proleta. A pred njim je bil v prepovedanem položaju Leard Sadriu, tako je ostalo pri 0:0.

V prvi minuti sodniškega dodatka pa so Domžale povedle, Marcel Lorber se je odločil za strel z 18 metrov, žoga je takoj zadela Matica Vrbanca in v visokem loku preletela še vratarja Raduho za 1:0.

Tik pred koncem je po protinapadu imel lepo priložnost še Nick Perc, vendar je na koncu žogo poslal čez Murina vrata.

Mura bo v 12. krogu 19. oktobra gostovala v Celju, Domžale pa bodo dan pozneje gostile Radomlje.