Večni derbi ponudil vse, le zmagovalca ne (VIDEO)

Nogomet 25. Avg 202419:55 0 komentarjev

Na prvem letošnjem derbiju med Mariborom in Olimpijo v Ljudskem vrtu nismo videli zmagovalca. V 6. krogu Prve Lige Telemach so prvi zadeli domači, zmaji iz Ljubljane pa so že v prvem polčasu izenačili (1:1). Za Maribor je zadel Žiga Repas, za goste iz prestolnice pa Justas Lasickas.

Maribor, ki je glede na začetno postavo z več motivacije vstopil v obračun z Olimpijo, je odločneje začel in nanizal nekaj obetavnih akcij, vendar je imela gostujoča zasedba v šesti minuti izvrstno priložnost za vodstvo, ko je v kazenskem prostoru do strela prišel Charles Thalisson, Ažbe Jug pa je izvrstno reagiral.

Na začetku 15. minute so Ljubljančani po pregledu posnetka dobili enajstmetrovko po prekršku Lana Vidmarja nad Thalissonom. A Raul Florucz je dolgo ni mogel izvesti, saj je sodnik David Šmajc ekipi poslal v slačilnico, saj so s tribune, kjer je bila navijaška skupina Viole, na igrišče prileteli različni predmeti, eden je tudi zadel Olimpijinega nogometaša pred izvedbo enajstmetrovke.

Po skoraj polurni prekinitvi pa je Florucz le lahko streljal, vendar se je Jug vrgel v pravo smer in mu strel obranil. V 23. minuti je Šmajc znova razjezil domače navijače, saj je spet pokazal na belo piko po prekršku Svena Šoštariča Kariča nad Floruczem na robu kazenskega prostora, a nato spremenil odločitev in dosodil le prosti strel.

V 26. minuti pa so povedli domači nogometaši. Vijolični so pletili v kazenskem prostoru Olimpije, gostom žoge ni uspelo izbiti, Josip Iličić jo je nato odložil do Žige Repasa, ki jo je z enajstih metrov poslal pod prečko. Devet minut pozneje so Ljubljančani izenačili, ko je po novem poskusu razigranega Florucza do strela v osrčju kazenskega prostora prišel Justas Lasickas in poskrbel za 1:1.

Uvod drugega dela je terensko pripadel Mariboru, Pijus Širvys pa je v 55. minuti sprožil prvi nevarnejši strel v tem delu igre. Malce zatem je na drugi strani neuspešno poskusil Lasickas, v 60. minuti pa je Ivan Durdov s preslabotnim strelom zapravil novo lepo priložnost zeleno-belih.

Maribor je nato pritiskal, Etienne Beugre je bil eden tistih, ki so zgrešili v kazenskem prostoru, v 84. in 85. minuti pa je imel Diogo Pinto priložnosti za ljubljansko vodstvo, predvsem druga je bila izjemna, saj mu je Jug podal žogo, Pintu pa mu ga v dvoboju ena na ena ni uspelo ugnati. V 95. minuti je na drugi strani streljal Marko Božić, Matevž Vidovšek pa je dobro posredoval.

Maribor bo v 7. krogu v nedeljo gostoval pri Primorju, Olimpija pa bo gostila Muro.

Potek večnega derbija: Maribor - Olimpija