Richarlison in Neymar zadela za popolno Brazilijo

Nogomet 6. Jun 20218:35 > 8:39 0 komentarjev
Neymar (Foto: Guliverimage)

Po petih krogih južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 v Katarju je na vrhu Brazilija. Najbližja zasledovalka Argentina je tokrat zgolj remizirala s Čilom (1:1), Brazilci so z 2:0 odpravili Ekvador.

Pred začetkom južnoameriškega prvenstva (Copa America), ki se v Braziliji začne 13. junija, so tamkajšnje reprezentance odigrale peti krog kvalifikacij za prihajajoče svetovno prvenstvo.

Bolivija je gostila Venezuelo in z dvema goloma Marcela Morena slavila s 3:1. V Peruju so domačini in Kolumbijci tekmo končali s po desetimi na igrišču, izključena sta bila Perujec Miguel Trauco ob koncu prvega polčasa in Kolumbijec Daniel Munoz v 59. minuti. Kofetarji so kljub temu prišli do suverene zmage s 3:0 in skočili na šesto mesto lestvice.

Goli s tekme Peru – Kolumbija

Sosednja Urugvaj in Paragvaj sta se razšla brez zadetkov, zadnji tako po petih tekmah še naprej ostaja neporažen, a ima kar štiri remije. Derbi med Argentino in Čilom se je končal brez zmagovalca, pri gavčih je v 23. minuti z enajstmetrovke zadel prvi zvezdnik Lionel Messi. Čile je izenačil zgolj trinajst minut kasneje, ko je zadel Alexis Sanchez. Pred tekmo so na stadionu Santiago del Estero v Buenos Airesu odkrili kip, posvečen lani preminulemu Diegu Armandu Maradoni. Messi se je vzornika spomnil z majico, na kateri je imel Maradonin lik.

Goli s tekme Argentina – Čile

Brazilija je z zmago proti Ekvadorju z 2:0 ostala popolna, na dosedanjih petih tekmah je namreč vselej slavila. Na zadnji tekmi sta se med strelce vpisala Richarlison in Neymar. Zvezdnik PSG-ja je zabil že 65 golov za brazilsko izbrano vrsto na 104 odigranih tekmah.