Brez moči tudi na Fazaneriji: sedma ničla je tukaj

Nogomet 4. Dec 202119:24 0 komentarjev
Bravo je zapravil 11-metrovko.

Nogometaši Mure so v 19. krogu Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 1:0 (0:0).

Sobočani so odločneje začeli tekmo, v deseti minuti je Žiga Kous žogo poslal čez gol, po še nekaj polpriložnostih pa je v 28. minuti Žan Karničnik po kotu zgrešil cilj, ko je na prvi vratnici žogo poslal malo mimo druge. Še bližje zadetku je bil v 34. minuti Klemen Pucko, ki je s strelom z glavo zadel vratnico. Tik pred koncem polčasa je iz bližine znova zgrešil Karničnik.

Dušan Kosić

Gosti, ki so spet pogrešali kar nekaj igralcev, denimo kaznovanega Kevina Dokuoureja Grobryja in poškodovane Denisa Kouaa, Adriana Zeljkovića, Rodrigueja Bongonuija in Marka Krivičića, v prvem polčasu niso pokazali veliko, tudi Matka Obradovića niso resneje ogrozili.

Tudi drugi polčas so bolje začeli črno-beli, dvakrat je v uvodu poskusil Nardin Mulahusejnović, a obakrat nenatančno, v 51. minuti pa je strel visokega napadalca ukrotil Jan Koprivec.

V 59. minuti pa so domači le povedli, Karničnik je prodrl po desni strani in podal pred gol do Mulahusejnovića, ki je nato žogo le še potisnil v prazno mrežo. Malce pozneje je znova poskusil še Pucko, a je bil spet nenatančen.

Maroša Ouro Mura

Mura je nadaljevala s pritiskom, v 67. minuti je bila v isti akciji dvakrat blizu povišanja vodstva, vendar je prvič Koprivec ustavil “strel” soigralca, v drugo pa so domači zgrešili cilj, tako kot Samsindin Ouro v 83. in Amadej Maroša v 90. minuti.

Gosti so za razliko od domačih, ki so v statistiko vpisali 23 poskusov, pa so šele v 82. minuti sprožili prvi strel v okvir vrat (skupno štirje streli), a je tudi tega Obradović” brez težav obranil.

Mura bo v 20. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kopru, Tabor pa bo dan prej gostil Celje.

Mura – CB24 Tabor Sežana 1:0 (0:0)

Stadion Fazanerija, sodniki: Balažič, Perger, Šumer.

Strelec: 1:0 Mulahusejnović (59.).

Mura: Obradović, Karamarko, Gorenc, Karničnik, Šturm, Lorbek, Kozar (od 76. Ouro), Kous, Pucko (od 69. Lotrič), Horvat (od 87. Maroša), Mulahusejnović (od 76. K. Cipot).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Urh (od 90. Seliškar), Nemanič, Guerrico (od 90. Ristić), Briški, Mavretič, Ovsenek (od 78. Tolić), Kosi (od 63. Ndzengue), Stančič, Kljun (od 63. Stanković).

Rumeni kartoni: Karamarko, Gorenc; Ovsenek, Guerrico, Mavretič.
Rdeči karton: /.

a

Potek tekme na Fazanariji:

KONEC TEKME! Mura je prišla do nove zmage, Tabor pa je zabeležil še sedmi zaporedni poraz.

67. minuta: Tabor diha na škrge. Ni veliko manjkalo, da bi si zabili avtogol, na koncu je žoga prišla do Kousa, tudi njegov strel je blokirala gostujoča obramba.

60. minuta: GOOOL! 1:0! Mura je zadela! Po prodoru izjemnega Karničnika je v polno zadel Mulahusejnović. Nekdanjemu napadalcu Kopra ni bilo težko, žogo je potisnil v prazno mrežo.

Zadetek Mure:

51. minuta: Spet podaja s kota Horvata, strel Mulahusejnovića, a Koprivec se ni dal! Mura ne more in ne more zadeti.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: Nov prekinitev in vnovič vroče pred vrati Tabora. Horvat je v slogu Davida Beckhama poslal predložek v kazenski prostor, kjer pa v gneči ni bil najbolj spreten Mulahusejnović. Ostalo je pri 0:0.

34. minuta: Vratnica Mure! Po lepi podaji Horvata je z glavo vratnico stresel Pucko. Veliko sreče za Tabor.

Vratnica Mure:

28. minuta: Priložnost Mure! Po podaji s kota je z glavo streljal Karničnik, a žoga je švignila mimo vrat Tabora. Ostalo je pri 0:0.

10. minuta: Velika priložnost za Muro. Po lepem slalomu po levi strani je žoga prišla do Kousa, ki pa je na koncu streljal prek vrat.