Čančar s trojko z druge polovice zasenčil Luko Dončića

Košarka 21. Nov 20227:00 0 komentarjev

Dallas Mavericks so še drugič zapored doma gostili Denver in po zmagi tokrat proti močno oslabljenemu tekmecu vpisali poraz s 97:98. Luka Dončić je zbral 22 točk, na drugi strani jih je Vlatko Čančar vpisal 7, vključno s trojko s sredine igrišča.

Po dvoboju je bil v središču pozornosti posredni obračun dveh Slovencev. V zaključku prvega polčasa je imel zadnji napad Dallas. Žogo je zagrabil kdo drug kot Luka Dončić in s svojo značilno “stepback” trojko prehitel zvok sirene. A kamere so pokazale, da je ob tem s peto stopil na črto, koš je bil razveljavljen, Denverju pa sta za napad ostali le dve sekundi.

Na sceno je stopil Vlatko Čančar, ki ob odsotnosti treh ključnih članov Denverja – manjkali so Nikola Jokić, Jamar Murray in Aaron Gordon – prevzel odgovornost in globoko s svoje polovice parketa iz težkega položaja zadel neverjeten met.

Sekvenca se je naposled izkazala za pomembno, saj je v zadnji četrtini sledila napeta končnica. Slabi dve minuti pred koncem je po dveh zaporednih koših Dwighta Powella, obakrat mu je asistiral Dončić, Dallas povedel s 97:93, a nato zapravil zmago. S črte prostih metov je znižal prvi strelec tekme Boney Hyland, ki je 12 od svojih 29 točk dosegel v zadnjem delu dvoboja. Nato je trojko za zmago zadel Michael Porter.

Dallas je v zadnjih dveh minutah napravil preveč napak, vključno z izgubljeno žogo in tremi zgrešenimi meti za tri točke. Zadnjim Dončića, ki je poskušal v zaključni akciji tekme s trojko z velike oddaljenosti, a bil nenatančen.

Teksašani so si tako privošili nov poraz proti zdesetkanemu moštvu, potem ko so letos že izgubili proti New Orleansu brez Ziona Williamsona in Brandona Ingrama, Washingtonu brez Bradleyja Beala in Kristapsa Porzingisa ter Orlandu brez Paola Banchera.

Čančar je tekmo v American Airlines Centru sklenil s 7 točkami (iz igre: 3/3), 4 skoki in 2 ukradenima žogama. Luka je 22 točkam (iz igre: 7/16) dodal 9 skokov in 8 asistenc. Prvi strelec domačih je bil tokrat Josh Green, ki je s 23 točkami dosegel rekord kariere.