Celjani proti Muri do neverjetnega preobrata

Nogomet 31. Jul 202222:33 > 22:37 0 komentarjev
Celjani so dočakali prvo prvenstveno zmago nove sezone. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Celja in Mure so se v 3. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 3:3 (0:2).

Celjani so danes igrali prvo domačo prvenstveno tekmo nove sezone, na kateri so iskali tudi prvo zmago, saj so doslej dvakrat igrali neodločeno. Mura pa je v Celju iskala tudi priložnost, da si opomore po razočaranju v evropskem tekmovanju, ko je sredi tedna po enajstmetrovkah izpadla iz konferenčne lige. Na koncu so bili bolj zadovoljni domači po tretji točki v sezoni, saj je Mura zapravila vodstvo s 3:0.

V prvem delu so imeli terensko premoč domači in si pripravili tudi nekaj priložnosti, toda Mura je bila odločnejša in je svoje precej bolje izkoriščala.

Prvo priložnost je imel za Celjane v 20. minuti Damjan Vuklišević, a je slabo meril z glavo. Pet minut zatem je bil vratar gostov Matko Obradović po diagonalnem strelu Ivana Božiča že premagan, toda na golovi črti je žogo v polje odbil Darrick Morris.

Sledil pa je udarec gostov, ki pred tem niso bili posebej nevarni. A v 35. minuti je Nikola Petković v protinapadu z natančno podajo našel Mihaela Klepača, ta pa je bil hitrejši od domače obrambe in premagal Matjaža Rozmana.

Pred koncem prvega dela je imel za Celjane še dve polpriložnosti Nino Kouter, a so se nato spet veselili gostje. Najprej so imeli v 44. minuti prosti strel, v nadaljevanju akcije pa je Martin Šroler rešil žogo, da ni šla v stranski avt, potem pa s podajo v kazenski prostor zaposlil Matica Maruška, ki je z nekaj metrov zadel za 2:0.

Mura tudi v drugi polčas udarno, nato pa…

A črno-beli se pri tem niso ustavili. V podobnem slogu so nadaljevali, prepuščali pobudo Celjanom, a bili izredno nevarni. V 55. minuti je tako natančno podajo Šrolerja sprejel Mirlind Daku in žogo z nekaj metrov pod vratarjem Rozmanom potisnil v mrežo.

Celjani se kljub šoku niso predali, le nekaj minut zatem je po kotu z glavo natančno meril Vuklišević in spet vrnil domače v igro. Še bolj bi jih lahko Gregor Bajde, ki je bil v 61. minuti povsem sam pred vratarjem gostov, a streljal natančno vanj.

Pozneje so gostje umirili nalet domačih in spet vzpostavili ravnotežje, v katerem so domačim prepuščali pobudo.

A Mura se je prehitro zadovoljila z visokim vodstvom. V končnici tekme so Celjani poskrbeli za preobrat, po katerem so zasluženo prišli do točke.

Najprej je v 89. minuti Obradovića z natančnim strelom z roba kazenskega prostora presenetil Ivan Majevski, pritisk Celjanov pa je nato obrodil sadove v sodnikovem dodatku. V kazenskem prostoru Mure je Morris igral z roko, sodnik je po ogledu posnetka pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je v izenačenje spremenil Ivan Božić.

Celje bo v 4. krogu v petek gostovalo v Sežani, Mura pa dva dni pozneje pri Radomljah.

Celje – Mura 3:3 (0:2)

Vuklišević 59., Mayeuski 90., Božić 90+3./11-m; Klepač 35., Maruško 45., Daku 55.

KONEC TEKME V CELJU!

93. minuta: GOOOOOL! Izenačenje! Neverjeten preobrat Celjanov. Ivan Božić je izkoristil kazenski strel in izenačil na 3:3!

92. minuta: ENAJSTMETROVKA! Kaj se dogaja v Celju? Mura je bila tik pred zmago, zdaj pa so Celjani pred izenačenjem. Žoga je v roko zadela Kobieja Morrisa, Slavko Vinčić pa je po posvetu z VAR-om pokazal na belo točko.

90. minuta: GOOOOOL! Celjani so se približali! Ivan Mayeuski je zadel za 3:2. Izjemen strel z roba kazenskega prostora je premagal Obradovića. Lahko Celjanom uspe preobrat?

89. minuta: Nova priložnost za Celje! Tokrat je z glavo sprožil Gregor Bajde, Matko Obradović pa je žogo ujel na golovi črti!

77. minuta: Mura je imela priložnost za potrditev zmage. Tio Cipot je na desni strani kazenskega prostora prišel do nevarnega položaja za strel, Rozman pa je bil tokrat uspešnejši. Ostaja 3:1.

59. minuta: GOOOL! Odgovor Celjanov! Damjan Vuklišević je bil najvišji po podaji s kota in Celje ostaja v igri. 3:1.

55. minuta: GOOOOL! Mirlind Daku za 3:0! Mura še naprej igra izjemno. Šroler je z ostro podajo v kazenski prostor domačih našel napadalca Mure, ki s takšnih položajev ne greši. Za Dakuja je to že tretji zadetek v letošnji sezoni.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

Konec prvega polčasa.

45. minuta: GOOOOOL! Martin Šroler se je dobro znašel in s požrtvovalnim posredovanjem žogo zadržal na igrišču. Podal je pred vrata Celjanov, kjer domači branilci niso najbolje posredovali. Matic Maruško je žogo sprejel in jo zabil v mrežo Celjanov za 2:0.

35. minuta: GOOOOL! Mihael Klepač za vodstvo Mure! Lep protinapad gostov, Nikola Petković je z zunanjim delom stopala s krasno podajo v prostor poslal Klepaća, ki je rutinirano zaključil za 1:0!

15. minuta: Priložnost za Celjane, ki so še kako nevarni! Predložek z desne strani je preletel kazenski prostor, žogo je na drugi vratnici dobil Ivan Božić, ki je ustrelil proti vratom, na golovi črti pa je žogo odbil branilec Mure Kobie Morris.

8. minuta: Nino Kouter, nekdanji nogometaš Mure, je sprožil proti vratom Prekmurcev, Matko Obradović pa je njegov strel ubranil.