Colorado za predsedniški pokal povozil Kralje

Drugi športi 14. Maj 20218:17 > 8:17 0 komentarjev
Colorado Los Angeles Kings
Colorado je v drugi tretjini nadigral Kralje (Foto: AP Photo/Jack Dempsey)

Hokejisti Colorado Avalanche so v noči na petek s 5:1 premagali LA Kings našega Anžeta Kopitarja in si s tem zagotovili predsedniški pokal lige NHL. Vseh pet golov so zabili v drugi tretjini. Colorado gre v končnico tako s prvega mesta, medtem ko so Kralji letošnjo sezono končali na šestem mestu zahodne divizije.

Tokrat so bile na sporedu le tri tekme. St. Louis Blues so s 7:3 premagali Minnesota. Calgary je s 4:1 odpravil Vancouver. A največ pozornosti je bilo na tekmi v Coloradu, ki si je z zmago proti Los Angeles Kings zagotovil predsedniški pokal, ki se podeli najboljši ekipi lige NHL po rednem delu sezone.

Anže Kopitar je na ledu preživel dobrih 19 minut. Dobil je 62 odstotkov sodniških metov, manj uspešen je bil v igri. Dvakrat je sprožil na gol Colorada a ostal brez točke. Kralji pa so medtem, ko je bil na ledu slovenski zvezdnik, prejeli tri gole.

Los Angeles je po prvi tretjini še vodil, potem ko je malce pred odmorom natančno meril Sean Walker. Colorado je odgovoril silovito. Vseh pet golov so domači hokejisti dosegli v drugi tretjini. Z dvema goloma ja zablestel Tyson Jost, gol in podajo je prispeval Andre Burakovsky za peto zaporedno zmago Colorada. Med strelce sta se vpisala še Pierre-Edouard Bellemare in Joonas Donskoi, vratar Jonas Johansson je ubranil 21 od le 22 strelov Los Angelesa.

Vrhunci tekme Colorado – LA Kings

Odlično smo končali redni del sezone. Zadovoljen sem, kako so se fantje potrudili, sprejeli različne vloge, vsak večer je prispeval nekdo drug. Zmagali smo nekaj težkih tekem in nekaj takšnih, ko smo igrali zelo dobro. Večino večerov smo imeli veliko razpoloženih hokejistov,” je po zadnji tekmi rednega dela povedal trener Colorada Jared Bednar. V prvem krogu končnice jih čaka St. Louis.

Los Angeles je sezono sklenil na šestem mestu zahodne divizije. Kopitar je zaigral na vseh tekmah Kraljev, zbral je 50 točk (13 golov in 37 podaj).