Gorica je na Fazaneriji dvakrat vodila, nato pa je udaril Daku (VIDEO)

Nogomet 13. Maj 202317:15 0 komentarjev
Mirlind Daku

Nogometaši Mure so v 35. krogu Prve lige Telemach premagali Gorico s 4:2 (1:2).

Mura je že v uvodnih trenutkih izpeljala prvo nevarnejšo akcijo, ki se je končala z zaporednima streloma, a brez rezultatske spremembe. Za to pa so poskrbeli Novogoričani v osmi minuti, potem ko je Bernard Karrica uspešno izvedel prosti strel z 20 metrov malce z leve strani.

Pozneje gledalci niso videli posebej razburljive igre, posledično niti priložnosti, v 34. minuti pa so domači vendarle izenačili, ko je po kotu in odbiti žogi ter podaji Matica Maruška iz bližine zadel Kobie Morris.

Le tri minute pozneje pa so Primorci spet vodili, ko je z 18 metrov z ne preveč močnim strelom zadel Alen Krajnc. V 41. minuti je bil pred vrati Gorice sam Filippo Tripi, vendar je slabo zadel žogo, tako da jo je Matevž Dajčar z lahkoto ujel.

Na drugi strani je Karrica v 45. minuti skorajda presenetil Klemna Mihelaka s strelom od daleč, le nekaj trenutkov zatem pa je Etien Velikonja s sedmih metrov žogo poslal čez gol.

Daku pa je v 53. minuti spet poskrbel za nekaj veselja Murinih navijačev, ko je v osrčju kazenskega prostora po podaji Ivana Šarića prišel do žoge in jo zabil v mrežo za svoj 16. gol sezone.

Sedemnajstega je dosegel že dve minuti pozneje, ko je iz bližine unovčil podajo Žige Kousa. Daku je bil nevaren tudi v 68. minuti, vendar je takrat Dajčar dobil njun dvoboj.

Toda zgolj minuto pozneje je 25-letni in 192 centimetrov visoki kosovski napadalec dopolnil “hattrick”, ko je z glavo izkoristil podajo iz kota z leve strani ter tako dosegel še svoj 18. zadetek. S tem se je vodilnemu strelcu lige Žanu Vipotniku iz Maribora približal na dva gola.

Gorica je eno svojih lepših priložnosti v drugem polčasu zapravila v 79. minuti preko Žana Lebana, ki je žogo v kazenskem prostoru z volejem poslal čez gol.

Mura bo v zadnjem, 36. krogu prihodnjo soboto gostovala v Kopru, Gorica pa bo dan prej gostila Tabor.

Mura – Gorica 4:2 (1:2)

Stadion Fazanerija, sodniki: Borošak, Černe, Horvat.

Strelci: 0:1 Karrica (8.), 1:1 Morris (34.), 1:2 Krajnc (37.), 2:2 Daku (53.), 3:2 Daku (55.), 4:2 Daku (69.).

Mura: Mihelak, Kuzmić, K. Cipot, Morris, Beganović (od 46. Šarić), Maruško, Tripi (od 82. Jovićević), Klepač, Zličić (od 82. Balažic), Kous, Daku (od 90+1. Domjan)).

Gorica: Dajčar, Brekalo (od 59. Mlakar), Mevlja (od 46. Agić), Hrka, Krajnc, Baruca, Petrović, Velikonja (od 69. Jukić), Juncaj (od 59. Leban), Karrica (od 74. Selimović), Kolobarić.

Rumeni kartoni: Tripi, Zličić, Šarić; Mevlja, Krajnc, Karrica, Kolobarić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja na Fazaneriji:

Konec tekme!

69. minuta: GOOOL! 4:2! Klasičen hat-trick! Mirlind Daku je dosegel še svoje tretji zadetek! Daku je nekaj sekund pred tretjim zadetkom po lepi podaji Klepača že namučil Dajčarja, ki je strel kosovskega napadalca ubranil. Po podaji s kota pa je bil nemočen. Najvišji je bil Daku, ki je neubranljivo zadel z glavo. To je že njegov 18 zadetek v sezoni. Dva več je dosegel le Žan Vipotnik.

Hat-trick Dakuja:

55. minuta: GOOOL! 3:2! Popoln preobrat Mure. Po podaji s Kousa je še drugi zadetek v dveh minutah dosegel Daku.

53. minuta: GOOOL! 2:2! Mura je še drugič na tekmi izenačila! V polno je meril golgeter Mirlind Daku! Po lepi podaji Cipota do Šarića je do strela prišel Kosovec in lepo zadel za izenačenje.

Zadetek Dakuja:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Velika priložnost za Gorico. Po zmedi v domači obrambi je do strela prišel še izkušeni Velikonja, a je iz neposredne bližine močan strel poslal prek vrat.

37. minuta: GOOOL! ! 1:2! Gorica ponovno vodi! Le tri minute kasneje so Primorci ponovno povedli. V polno je meril Alen Krajnc, ki presenetil vratarja Mihelaka. Vratar Mure je slabo posredoval že pri prvem zadetku Gorice. Danes ni njegov dan.

Zadetek Krajnca:

34. minuta: GOOOL! 1:1! Mura je nazaj! Po podaji Maruška je v polno meril Darrick-Kobi Morris. Navijači Mure so na nogah!

Zadetek Morrisa:

17. minuta: Prvi rumeni karton. Prejel ga je nogometaš Mure Filippo Tripi.

Prekršek za rumeni karton:

8. minuta: GOOOL! 0:1! Mura, ki lovi nujno zmago za Evropo, je slabo začela. Gorica je povedla na Fazaneriji, s prostega strela je zadel Bernard Karrica.

Zadetek Karrice:

2. minuta: Domači so bili prvič nevarni, zapretili dvakrat, a žoga je naposled zletela visoko nad golom.

Začetek tekme!

Začetni postavi v Murski Soboti:

Pred tekmo:

V Murski Soboti se danes obeta pravi nogometni praznik, saj bo po nekaj letih znova oživela tudi Murina noč, ki s pestrim programom navijačem prinaša prav posebno zabavo. A za to, kako zabavno bo v Murski Soboti, bo v veliki meri odločilen rezultat popoldanske tekme, na kateri črno-beli v Fazaneriji gostijo Gorico.

Primorci še niso opustili upanja o tem, da že pred zadnjo tekmo odločijo boj za deveto mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi, Prekmurci pa še računajo na to, da se lahko vrnejo v boj za Evropo. Za to pa danes nujno potrebujejo zmago.