Izbit zob, izguba zavesti in jok Arsenala

Nogomet 17. Maj 20228:10 0 komentarjev

Arsenal je v angleški premier ligi izgubil drugič zapored in se pred zadnjim krogom prvenstva znašel v slabem položaju v boju za ligo prvakov. Mestni tekmec Tottenham namreč za zagotovitev četrtega mesta na gostovanju pri Norwichu potrebuje le še točko, saj ima trenutno dve več od topničarjev. A tekmo rdečih v Newcastlu sta poleg poraza zaznamovala izbit zob in izguba zavesti. A črno-beli so zdržali in slavili z 2:0.

Tekla je 27. minuta, ko je po kotu Arsenala po borbi v skoku zob izgubil Calum Wilson.

Precej bolj neljub dogodek pa se je zgodil na začetku drugega polčasa, ko sta trčila Eddie Nketiah in Fabian Schär. Švicarski branilec je za nekaj trenutkov izgubil zavest, nato pa preventivno zapustil igrišče.

Domači nogometaši so vseeno prestali vse neprijetne trenutke in z avtogolom Bena Whita (55. minuta) ter zadetkom Bruna Guimaraesa (85. minuta) prišli do zmage z 2:0. S tem so skočili na 12. mesto lestvice, Arsenal pa je le krog pred koncem obstal na petem mestu. Za četrtim Tottenhamom zaostaja dve točki, ligo prvakov pa bo v prihodnji sezoni igral le, če Spurs v zadnjem krogu izgubijo pri Norwichu, topničarji pa premagajo Everton.