Camp Nou zavit v črno, Oblak po drami zapušča Ligo prvakov

Liga prvakov 26. Okt 202222:59 0 komentarjev

Nor večer v Ligi prvakov je prinesel nekaj dramatičnih razpletov. Tottenham in madridski Atletico sta v izdihljajih tekme ostala brez zmage, Jan Oblak se tako poslavlja od Lige prvakov. Barcelona si je doma proti Bayernu privoščila novo blamažo, že pred tekmo pa je bilo jasno, da se je Bavarcem v izločilnih bojih pridružil Inter.

* Liga prvakov, 4. krog

Oblak se poslavlja od Lige prvakov

Po visoki zmagi Porta nad Club Bruggejem je moral Atletico nujno premagati Bayer iz Leverkusna in s tem podaljšati upe na nadaljevanje sezone. A Madridčani so se proti lekarnarjem kar dvakrat znašli v zaostanku, imeli pa v izdihljajih srečanja oziroma celo že po zaključnem žvižgu Clemonta Turpina priložnost za zmago. Po igri z roko Nemcev je žogo na belo točko v 98. minuti postavil Yanick Carrassco, a je vratar Hradecky njegov strel ubranil in rdeče-beli se poslavljajo od Lige prvakov.

Infarktna končnica v Madridu:

Inter Barcelono pahnil v Ligo Europa

Inter pred domačimi gledalci pričakovano ni dopustil presenečenja in visoko premagal Viktorio iz Plzna (4:0). Visoka zmaga že pomeni, da se Barcelona še pred derbijem proti Bayernu poslavlja od Lige prvakov. Še drugo leto zapored bo evropsko pot nadaljevala v Ligi Europa. Za nameček so si varovanci Xavija Hernandeza privoščili domačo blamažo proti Bavacem, ki so na stadionu Camp Nou slavili s 3:0.

Vrhunci s tekme med Interjem in Plznom:

Tottenhamu VAR odnesel zmago

Nogometaši Tottenhama so se na domači tekmi s lizbonskim Sportingom že veselili zmage, a je imel zadnjo besedo sistem VAR, ki je razveljavil zadetek Harryja Kana v sodniškem dodatku. Tekma med Angleži in Portugalci se je tako končala z 1:1. V izjemno izenačeni skupini D bo odločitev o tem, kdo napreduje v izločilne boje, padla v zadnjem krogu.

Dramatična končnica v Londonu:

Liverpool suvereno v izločilne boje

Nogometaši Liverpoola so v Amsterdamu za potrditev napredovanja v izločilne boje potrebovali točko, odnesli pa so vse tri. Ajax je sicer tekmo dobro začel, a so nato zadetki Mohameda Salaha, Darwina Nuneza in Harveyja Eliotta popolnoma strli vnemo domačih. Napoli je tudi z rezervisti ugnal Rangerse (3:0).

Vrhunci tekme Liverpool – Ajax:

Lahko delo za PSG

Na šestih torkovih večernih obračunih smo videli kar 27 zadetkov. Največ, neverjetnih devet, v Parizu, kjer je bil prvo ime dvoboja znova Lionel Messi, ki je vpisal dva gola in dve podaji ob zmagi PSG proti Maccabiju iz Haife s 7:2.

Lionel Messi je bil prvo ime večera v Parizu. FOTO: Guliverimages.

Podobno razpoloženi so bili strelci tudi v Lizboni, kjer je Benfica proti Juventusu vodila že s 4:1, a proti koncu tekme popustila in Torinčanom dovolila dva hitra gola. Zaključek tako za domače ni bil miren, a so kljub temu zdržali in vpisali zmago za napredovanje v osmino finala, kamor so se iz skupine H že uvrstili tudi Parižani.

Leipzig boljši od Reala

Eden bolj razburljivih dvobojev je bil v Leipzigu, kjer so večji del prvega polčasa precej bolje delovali domači. Nemci so preko Joška Gvardiola povedli, po močnem strelu izjemnega Christopherja Nkunkuja pa povišali na 2:0. Madridčani so pred polčasom znižali z golom Viniciusa, a je v drugem delu po hitrem protinapadu razliko na dva gola vrnil Timo Werner. Rodrygo je v podaljšku le še ublažil poraz.

“Bomba” Nkunkuja za 2:0:

Na drugi tekmi skupine F sta se Celtic in Šahtar razšla z 1:1. Leipzig bo v zadnjem krogu gostoval pri Šahtarju, kar bo neposredna tekma za osmino finala, kamor se je Real že uvrstil.

Šeško vstopil v drugem polčasu

Salzburg je v skupinskem delu lige prvakov vpisal prvi poraz, potem ko jih je na domačem igrišču premagal Chelsea. Londončani so svojo premoč kronali v 23. minuti, potem ko jih je s strelom z roba kazenskega prostora v vodstvo popeljal Mateo Kovačić.

Angleški predstavnik je na odmor odšel z minimalno prednostjo, a že po štirih minutah drugega polčasa izgubil vodstvo, ko je vratarja Kepo Arrazibalago premagal Junior Adamu.

Salzburžani so v nadaljevanju vse stavili na zmago, priložnost za igro pa je dočakal tudi mladi Benjamin Šeško, ki je v igro vstopil v 61. minuti. A le tri minute pozneje se je s soigralci znova znašel v zaostanku, saj je goste s pravim evrogolom v novo vodstvo popeljal Kai Havertz.

Evrogol Kaia Havertza:

Priložnost Benjamina Šeška:

Ne dolgo zatem bi lahko prišlo do novega izenačenja, ko je nevarno proti vratom gostov streljal prav Šeško, a se je Kepa izkazal z obrambo in svoji ekipi pomagal do zmage z 2:1, s katero si je Chelsea že zagotovil uvrstitev v izločilne boje.

V skupini E najbolje kaže Chelseaju, ki je že napredoval, po veliki zmagi v Zagrebu pa je na drugo mesto skočil Milan, ki je Dinamo nadigral s 4:0.

V skupini G je vse odločeno. Napredovanje si je že zagotovil City, ki je v Dortmundu remiziral (1:1), a ima Borussia boljši medsebojni izkupiček od Seville, ki zaostaja za tri točke. Slednja je s 3:0 odpravila Copenhagen.