Jezni Dončić razbil Phoenix, odločala bo sedma tekma!

Košarka 13. Maj 20226:11 > 11:14 0 komentarjev
Izjemno motivirani Luka Dončić je po provokacijah v Phoenixu Soncem doma vrnil milo za drago. Foto: Jerome Miron-USA TODAY

Vročega obračuna med Dallasom in Phoenix Suns še ni konec. Mavericks so doma dobili šesto tekmo s 113:86 in serijo poravnali na 3:3. Prvi junak zmage domačinov je bil kdo drug kot Luka Dončić, ki je Soncem nasul kar 33 točk.

Visoko motivirani Dallas je bil po vseh provokacijah, ki jih je bil deležen na peti tekmi v Phoenixu, odločen, da ekipi z Arizone doma vrne za milo za drago, kar mu je krilih Luke Dončića tudi brez težav uspelo. Gostje so vodili le v povojih tekme, nato pa je Dallas stopil na plin in predvsem s trojkami, ki jih je dosegel deset več kot gostje (16/6), povozili Phoenix in serijo popeljali do sedme tekme. Dallas je dobil vse četrtine in na koncu zmagal z visokih 113:86.

Zabijanje Luke Dončića:

Nova poezija Dončića

Prvi mož zmage je kdo drug kot slovenski superzvezdnik, ki so se ga gostje lotili tudi s komolci, a to jim kaj dosti ni pomagalo, saj se je Ljubljančan na koncu kljub malce slabšemu metu iz igre ustavil pri 33 točkah (met iz igre: 11/26, za tri: 2/8, prosti meti: 9/14), 11 skokih, 8 asistencah in kar štirih ukradenih žogah. Izgubil je le eno.

Do trojnega dvojčka sta mu tako zmanjkali le dve asistenci. Dončiću je pomagal tudi razpoloženi trojček Reggie Bullock (19), Jalen Brunson (18) in Spencer Dinwiddie (16), medtem ko pri gostih ni bilo izrazito razpoloženega igralca. Po izjemni obrambi domačih so izgubili kar 22 žog.

Nesramna poteza Aytona:

Najboljši strelec Phoenixa je bil Deandre Ayton z 19 točkami, Devin Booker je dosegel eno manj, zvezdnik Chris Paul pa je odpovedal še ne četrti zaporedni tekmi proti Dallasu in dosegel le 13 točk.

Nova magična predstava Dončića:

Dončić: Verjeli bomo vse do konca

“V Phoenixu je zelo težko igrati, imajo glasne navijače, ob tem pa je Phoenix ekipa, ki je bila prva po rednem delu, a mi verjamemo. Dallas je posebna ekipa, zelo rad igram s temi fanti, zato bomo verjeli v uspeh vse do konca,” je po veliki zmagi za ESPN povedal prvi junak srečanja.

Odločilna tekma v nedeljo

Odločilna sedma tekma obračuna med Phoenixom in Dallasom, ki bo odločala o tem, kdo bo napredoval v konferenčni finale, bo bodisi v nedeljo zvečer ali v noči na ponedeljek.

Butler Embidda poslal na počitnice

Košarkarji Miami Heat pa so postali prvi, ki so se uvrstili v konferenčni finale končnice severnoameriške lige NBA. Z zmago na šesti tekmi v gosteh pri Philadelphia 76ers z 99:90 so v boju na štiri zmage napredovali s 4:2. Odločilna je bil tretja četrtina, ki so jo dobili s 16:2.

Prvi zvezdnik gostov je bil Jimmy Butler z 32 točkami. Pri domačih, ki so imeli slab večer, je najboljši strelec lige Joe Embidd zadel manj kot 30 odstotkov metov na koš in tekmo končal pri 20 točkah, James Harden pa je v izenačenem prvem polčasu dosegel vseh svojih 11 točk.