Kempe veliki junak kraljev za prvi zaključni pak

Hokej 11. Maj 20227:24 > 7:34 0 komentarjev

Anže Kopitar in hokejisti Los Angelesa so dobili peto tekmo serije prvega kroga končnice lige NHL proti ekipi Edmonton Oilers s 5:4. Tekma se je zavlekla v podaljšek, junak pa je bil na koncu Adrian Kempe.

Los Angeles je po dveh hudih porazih četrto tekmo dobil, a tudi tokrat so za favorita veljali domačini.

Vseeno je Los Angeles veliko bolje začel, že v 4. minuti je bil natančen Troy Stecher. V prvi tretjini zadetkov več ni bilo, drugo pa je bolje odprl Edmonton. A nadaljevanje je ponovno pripadlo kraljem, ki so po 40 minutah tekme vodili s 3:1.

Hokejisti Los Angelesa so še osem minut pred koncem vodili za dva zadetka in igrali z igralcem več na ledu. A to ni bilo dovolj, da bi prednost zadržali. V 53. minuti je izjemni Leon Draisaitl udaril prvič ob igri z igralcem manj Edmontona, tri minute kasneje pa je ob igri z igralcem več zadel še enkrat in tekmo povlekel v podaljške.

Anže Kopitar je na dvoboju dosegel eno točko. Podal je za drugi gol kraljev, ki ga je dosegel Adrian Kempe.

Prav slednji pa je bil veliki junak v podaljšku. Že v drugi minuti, po 72 sekundah podaljška, je Kempe lepo preigral in zabil mimo vratarja Edmontona za zmago kraljev in vodstvo v seriji s 3:2.

Zadetek Kempeja za zmago kraljev:

Šesta tekma serije med Los Angelesom in Edmontonom bo v noči na petek v Kaliforniji. Kralji se z morebitno zmago uvrstijo v drugi krog končnice zahodne konference.

Na vseh štirih današnjih serijah je rezultat 3:2. Carolina je ponoči za vodstvo v seriji s 5:1 ugnala Boston, Toronto je bil s 4:3 boljši od aktualnih prvakov iz Tampe, St. Louis pa je presenetil Minnesoto s 5:2.