Kopitar rešil Los Angeles, Kings proti Edmontonu do prednosti (VIDEO)

Hokej 18. Apr 20237:40 0 komentarjev

Los Angeles Kings so na prvi tekmi končnice v gosteh po podaljšku s 4:3 ugnali Edmonton. Kralji so v seriji tako povedli z 1-0, naslednje srečanje v noči na četrtek prav tako gosti kanadska ekipa.

Zadnjo minuto rednega dela so Kings igrali v premoči 6 proti 4, saj so imeli domači igralca izključenega, gostje pa so iz gola potegnili vratarja Joonasa Koorpisala.

Tveganje se jim je bogato poplačalo, Phillip Danault je na oddaljenejši vratnici pričakal podajo Viktorja Arvidssona, njegov strel je vratar domačih Stuart Skinner še zadržal, a mu je plošček spolzel za hrbet, “odpadek” pa je v mrežo za podaljšek pahnil Anže Kopitar.

V podaljšku je nato po krasni akciji od palice do palice zadel Alex Iafallo in Kings so uspešno zaokrožili preobrat, potem ko so po dveh tretjinah zaostajali z 0 proti 2 in še devet minut do konca rednega dela z 1:3!

Odločilni trenutki srečanja:

V zadnji tretjini je dva gola prispeval Šved Adrian Kempe, tretjega pa torej Kopitar, le dvajset sekund pred zadnjo sireno. “Resda smo sredi zadnje tretjine zaostajali za dva gola, vendar smo imeli ves čas občutek, da smo blizu, da je zadetek na dosegu roke, potrebuješ samo preboj. Vztrajali smo in nocoj se nam je izšlo,” je po zmagi za LA Kings Insider dejal Kopitar.

“V končnici ni lahkih tekem, zato poskušaš odščipniti tekmecu, kar lahko. Tako bo v celotnem dvoboju. Poskušamo zgraditi kakršno koli igro, izkoristiti zagon, danes nam je uspelo,” je dodal 35-letni Slovenec.

Anže Kopitar

Naslednje srečanje Edmonton in Los Angeles v provinci Alberta igrata v noči na četrtek ob 4. uri zjutraj, tekmo si boste spet lahko ogledali na Sportklubu.