Bucksi po neverjetni blokadi Giannisa do izenačenja

Košarka 15. Jul 20216:57 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo je v zaključku tekme zablestel z izjemno blokado DeAndreju Aytonu, foto: Guliverimage.

Finale lige NBA se po štirih tekmah začenja znova! Milwaukee Bucks so po zaostanju z 0:2 v seriji dobili obe tekmi na domačem parketu in tako poravnali izid. Tokrat so s 109:103 slavili po vroči končnici, o izenačenosti dvoboja priča podatek, da si nobena ekipa ni uspela priigrati dvomestnega števila točk.

Prvo ime dvoboja je bil tokrat Khris Middleton, ki je v končnici tekme najprej poravnal izid in nato 1:28 pred koncem obračuna Milwaukee popeljal v vodstvo.

Nato je s potezo dvoboja zablestel Grk Giannis Antetokounmpo. Le da tokrat ni bil prvi strelec moštva, temveč se je dobro minuto pred koncem izkazal z izjemno blokado, ki jo je podelil DeAndreju Aytonu ter tako preprečil izenačenje.

Blokada Giannisa Antetokounmpa

Obramba Milwaukeeja je v zadnjih petih minutah in 52 sekundah igre Phoenixu dovolila le osem točk. Medtem je Middleton nadaljeval s polnjenjem nasprotnega koša. Po vnovičnem košu iz igre in nato še štirih zadetih prostih metih, s čimer je poskrbel za 10 zaporednih točk Bucksov, je bila tekma 13 sekund pred koncem odločena.

Middleton je bil s 40 točkami prvi strelec Milwaukeeja, Devin Booker z 42 dvoboja. A tudi Booker v zaključku ni našel poti do obroča, medtem ko je Chris Paul tokrat zbral le 10 točk.

“Hudo smo si želeli te zmage in to se je videlo. Vemo, da bo prevzel odgovornost, da bo zadeval težke mete in tokrat je bil res neverjeten,” je po tekmi o Middletonu dejal Giannis, ki je bil blizu trojnega dvojčka, vpisal je 26 točk, 14 skokov in osem podaj.

Peta tekma bo v Phoenixu. “Težko je sprejeti ta poraz, a se bomo pobrali. Zato smo se vso sezono borili, da bi imeli prednost domačega parketa,” je bil odločen Paul. Phoenix bo gostil tudi morebitno sedmo tekmo, medtem ko bo šesta v Milwaukeeju.