Dragić najboljše prihranil za konec

Košarka 13. Okt 20217:29 > 7:42 1 komentar
Goran Dragić, foto: Guliverimage.

Goran Dragić je s Torontom zmagovito zaključil pripravljalno obdobje pred novo sezono. S 113:108 je padel Washington in kar je za slovenske ljubitelje košarke najbolj razveseljivo, Goran je v le 22 minutah vpisal 16 točk in tako odigral svojo najboljšo tekmo v dresu edine kanadske NBA ekipe.

Tokrat je nekdanjemu slovenskemu reprezentantu stekel met, za tri je zadel kar štirikrat iz le petih poizkusov, dodal je še štiri skoke, dve asistenci in eno ukradeno žogo.

Dragića s trojkami rešetal Čarovnike:

To je bila tudi tekma z izenačeno največjo minutažo, ki jo je do zdaj vpisal Goran, potem ko je na parketu preživel 22 minut. NBA moštva na pripravljalnih tekmah večinoma precej bolj razporedijo minute, kot v rednem delu sezone, ki se letos začne 19. oktobra.

Dragić je sicer na prvi tekmi proti Philadelphii prispeval osem točk v 16 minutah. Na drugem obračunu proti istemu moštvu le dve točki v 22, proti Bostonu pa je v 14 minutah vpisal šest točk. Na četrti tekmi mu je strateg Nick Nurse namenil počitek.

Kot trenutno kaže, bo Dragić v letošnji sezoni tvoril udarno branilsko navezo s Fredom VanVleetom. “Še nas čaka delo, a v moji karieri sem igral s precej organizatorji igre. Sploh v Phoenixu, kjer sta bila ob meni Eric Bledsoe in Isaiah Thomas, v Miamiju Tyler Herro in tudi Jimmy Butler je imel žogo veliko v rokah. To ni nič novega. S Fredom imava dobro kemijo, potreben bo čas, da se prilagodiva, vse bo v redu,” je svojo vlogo komentiral Dragić.

Toronto je pripravljalno obdobje sklenil s tremi zmagami in dvema porazoma. Od vseh košarkarjev je najbolj izstopal OG Anunoby, 24-letni krilni košarkar, ki mu strokovnjaki čez lužo napovedujejo odlično sezono. Na štirih tekmah je vpisal 77 točk v 101 minuti igre.

Pet porazov Jezernikov

v noči na sredo sta bili sicer le dve tekmi, na drugi so Bojevniki s 111:99 ugnali Los Angeles Lakers. Za Golden State je znova blestel Jordan Poole, ki bi lahko bil letos novo odkritje moštva, vpisal je 18 točk v 19 minutah. Za Jezernike so zaigrali vsi najboljši, LeBron James je v 26 minutah vpisal 17 točk, šest skokov in štiri asistence.