Durant zgrešil trojko za podaljšek, Utah povišal vodstvo

Košarka 11. Jun 20217:12 0 komentarjev
MIlwaukee Bucks - Brooklyn Nets (Foto: Benny Sieu-USA TODAY Sports)

V ligi NBA sta bili v noči na petek dve tekmi drugega kroga končnice. Milwaukee Bucks so na prvi domači tekmi prepolovili zaostanek v seriji proti Brooklynu, medtem ko je Utah bolje odigral zaključek proti LA Clippers in zdaj vodi z 2:0 v zmagah.

Tretji obračun med Milwaukeejem in Brooklynom je bil točkovno najnižji v letošnji končnici, oziroma sta bili v ospredju obe obrambi. Navijači so skupaj videli le 169 točk obeh ekip.

Dobro minuto pred koncem je trojko za vodstvo mrežic s 83:80 zadel Kevin Durant, ki je dosegel zadnjih devet točk ekipe. Sledil je niz Bucksov s 6:0, prav Durant pa je imel pred iztekom časa priložnost, da s trojko tekmo popelje v podaljšek, a ni bil natančen.

Lepa poteza Jruja Holidayja za vodstvo Milwaukeeja

Za Buckse sta bila sicer strelsko razpoložena zgolj Giannis Antetokounmpo, ki je vpisal 35 točk in Khris Middleton s 33. Skupaj sta torej dosegla kar 68 točk od 86, kar je 79,1 odstotka ekipe.

Milwaukee naslednjo tekmo znova igra doma, ko bo imel priložnost da izenači izid v seriji.

Utah bolje odigral zaključek

Košarkarji Utah Jazz so kljub dobremu strelskemu učinku Reggija Jacksona (29) odbili napad LA Clippers in povedli z 2:0 v seriji.

Znova je bil izvrsten Donovan Mitchell, ki je tokrat vpisal 37 točk (met iz igre 15/29). Medtem ko je Rudy Gobert, ki je bil letos še tretjič v karieri izbran za najboljšega obrambnega košarkarja lige, odličen na drugi strani parketa.

Prav po košu Jacksona so Clippersi zadnjič povedli dobrih šest minut pred koncem. Sledil je delni izid 12:2 v korist domačih, ki so nato mirno in preudarno odigrali tudi zadnje minute tekme.