Grenak poraz odličnega Dončića

Košarka 20. Okt 20226:38 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić je bil prvi strelec Dallasa. Foto: Profimedia

Dallas Mavericks so novo sezono Lige NBA začeli s tesnim porazom proti Phoenix Suns (105:107). Pomagalo ni niti 35 točk slovenskega zvezdnika Luke Dončića, ki je zgrešil met za zmago. Goran Dragić je za Chicago Bulls ob zmagi s 116:108 proti Miami Heat prispeval 12 točk, Vlatko Čančar pa je za Denver Nuggets ob porazu proti Utah Jazz igral minuto in pol.

Dallas je novo sezono pri Phoenixu, kjer smo ponovno videli pravo košarkarsko poslastico in dvoboj zvezdnikov Luke Dončića in domačega ljubljenca Devina Bookerja.

Gostje iz Teksasa so na krilih slovenskega zvezdnika, ki je v prvem polčasu dosegel kar 20 točk, imeli vse pod nadzorom in na odmor odšli s prednostjo 16 točk.

Lee zadel nor koš, Dončić zgrešil met za zmago:

Visoko prednost so dolgo držali tudi v drugem polčasu. Na začetku zadnje četrtine so vodili tudi s 93:78, a Phoenix se ni dal in Dallas ujel. V napeti končnici smo spremljali dramo. Dončić je s košem in dodatnim prostim metom poskrbel za izenačenje na 105:105, a vse skupaj je bilo zaman –  9,7 sekunde do konca zadel Damion Lee za vodstvo 107:105, Dončić pa je na drugi strani zgrešil met za zmago.

Vse točke Luke Dončića:

Dončić se je ustavil pri 35 točkah

Dončić je bil kljub grenkemu porazu z naskokom prvi strelec Dallasa. Ustavil se je pri 35 točkah. Iz igre je metal sicer nič pretirano dobrih 10/23, za tri še manj 2/10, je pa zadel vseh 13 prostih metov.

K strelskemu izkupičku je dodal še devet skokov in šest asistenc. Odličen je bil 25 točkami tudi Christian Wood, ki ga je Dallasa zamenjal za Bobana Marjanovića, pri domačih pa je bil junak dvoboja kdo drugo kot Booker z 28 točkami. Njegov statistični indeks +/- je bil kar +20, Dončićev na drugi strani zanimivo -16.

Dvoboj med Dallasom in Phoenixom je spominjal na dvoboj končnice. Foto: Profimedia

Kaj pa Dragić in Čančar?

Na parket je od ostalih dveh Slovencev stopil tudi Goran Dragić, ki je ob zmagi Chicago Bulls proti svoji nekdanji ekipi Miami Heat s 116:108 dosegel 12 točk v slabih 19 minutah. Prispeval je še dve podaji, od soigralcev pa je bil za zmago najbolj zaslužen DeMar DeRozan s 37 točkami. Za bike zaradi poškodbe kolena ni igral Zach LaVine. Pri Miamiju je 24 točk dosegel Jimmy Butler, 23 jih je dodal Tyler Herro, 22 pa Max Struss.

Denver Nuggets so presenetljivo izgubili proti Utah Jazz s 102:123. Vlatko Čančar je ob tem odigral 1:28 minute in zgrešil edini met iz igre. Dvakratni najkoristnejši igralec lige NBA, Nikola Jokić, je dosegel 27 točk, pri Utahu pa je kar sedem igralcev preseglo mejo desetih točk, največ jih je dosegel Collin Sexton, in sicer 20.