Jimmy Butler utišal TD Garden (VIDEO)

Košarka 18. Maj 20236:49 0 komentarjev
Jimmy Butler Miami Boston

Košarkarji Miami Heat so v gosteh pri Boston Celtics z zmago s 123:116 začeli finale vzhodne konference. Za zmago je bila najbolj zaslužna učinkovita tretja četrtina, v kateri so gosti izničili tudi 13 točk zaostanka iz druge četrtine, Jimmy Butler pa je za šele osme nosilce končnice severnoameriške lige NBA dosegel 35 točk.

Vročica je v tretji četrtini strelsko nadigrala Kelte s 46:25 in prevzela nadzor nad tekmo ter v dvorani TD Garden izničila Bostonovo prednost domačega terena. Jayson Tatum, ki je v nedeljo na sedmi tekmi polfinala proti Philadelphii za Boston dosegel 51 točk, jih je tokrat zbral 30, vendar je izgubil dve ključni žogi v zadnjih minutah tekme.

Butler pa je 35 točkam dodal še pet skokov, sedem podaj in šest ukradenih žog. Bam Adebayo je zbral 20 točk in osem skokov, Max Strus, Gabe Vincent, Caleb Martin in Kyle Lowry pa so vsak k zmagi prispevali po 15 točk.

Butler pohvalil ekipo

“To samo kaže na dejstvo, kako široko in različno skupino fantov imamo v ekipi. Vsak doda košček na svoj način, večer za večerom, to počnemo že vse leto,” je za televizijsko hišo TNT po tekmi povedal Butler, ki je že v uvodni četrtini dosegel 12 točk.

Naslednja tekma v boju na štiri zmage bo prav tako v Bostonu, ko bodo Kelti v petek skušali izenačiti dvoboj. Vendar je Butler poudaril, da v taboru Miamija ne bodo zadovoljni, če ne bodo Bostona zapustili z dvema zmagama.

“Danes smo dobro opravili svoje delo. Vendar pa ga moramo že čez nekaj dni še enkrat,” je zatrdil junak vročice.

To je tretjič v zadnjih štirih sezonah, da se Miami in Boston merita v konferenčnem finalu. Lani je bil Miami prvi nosilec končnice, letos pa si jo je po številnih težavah s poškodbami priigral šele kot osmi.

Zmagovalec vzhoda se bo za naslov pomeril z boljšim med Denver Nuggets Vlatka Čančarja in Los Angeles Lakers. Denver je na prvi tekmi na krilih Nikole Jokića povedel v seriji z 1:0.