Kako resna je poškodba Dončića: ni šlo za običajen zvin

Košarka 27. Jan 20239:35 > 9:36 0 komentarjev
Luka Dončić mvp
Luka Dončić. Foto: Profimedia

Dallas Mavericks so na krilih izjemnega Spencerja Dinwiddija in odlične obrambe ugnali Phoenix Suns (99:95), a skrbi poškodba Luke Dončića, ki je že po treh minutah odšepal z igrišča in končal tekmo.

Luka Dončić, ki je bil pred tekmo v vročem Footprint centru, kjer mu navijači že tradicionalno žvižgajo, še tretjič zapored izbran v prvo postavo zahoda ekipe vseh zvezd, je obračun proti Phoenixu končal že po treh minutah in prvič v karieri lige NBA ostal brez točk.

Slovenski superzvezdnik je nesrečno stopil na nogo Mikala Bridgesa in zaradi zvina levega gležnja hitro končal z obračunom. “Skrbi me mehanizem poškodbe. Ni šlo za običajen zvin,” je poškodbo Ljubljančana komentiral zdravnik Evan Jeffries, ki analizira športne poškodbe. Ugotavlja, da bi lahko šlo za everzijski zvin gležnja, ne izključuje niti poškodbe stopala.

Prve informacije iz slačilnice

Do zdaj je znano le to, da ni prišlo do zloma, kar je odlična novica, za nekaj dodatnega optimizma pa je po novi poškodbi skočnega sklepa pri slovenskem košarkarju, ki so redno na meniju, poskrbel trener Jason Kidd. “Dobro je videti, dobro se počuti,” je po tekmi dejal Kidd, a še dodal, da se lahko vse skupaj tudi spremeni: “Treba je počakati, kako se bodo stvari odvijale v prihodnje.”

Dončić se je na listi poškodovanih pridružil Maxi Kleberju in Christianu Woodu, medtem ko se je Tim Hardaway mlajši vrnil na igrišče že proti Phoenixu.

Dallas, ki je v Phoenixu zabeležil šele tretjo zmago na zadnjih desetih tekmah, bo ponovno na delu v noči na nedeljo. Mavericks bodo skoraj zagotovo brez Dončića gostovali pri Utah Jazz.