Zdaj lažje dihajo: Leonard in George blestela

Košarka 13. Jun 20217:07 > 7:51 0 komentarjev
Guliverimages

Košarkarji Los Angeles Clippers se vračajo v igro. V tretji tekmi 2. kroga končnice so visoko s 132:106 premagali Utah Jazz in serijo v zmagah znižali na 1:2.

Clippersi so ponoči morali zmagati, če so želeli vsaj za silo ostati v igri za napredovanje in to jim je v domači dvorani tudi uspelo. Na krilih prvih zvezdnikov Kawhija Leonarda in Paula Georga jim to tudi uspelo. Prvi je dosegel kar 34 točk, drugi pa le tri manj za visoko zmago s 132:106.

Utah Jazz je tekmo odprl z delnim izidom 8:0, a to domače ni kaj dosti zmedlo. Clippersi so jih ujeli in izenačili na 10:10, v tem ritmu pa so tudi nadaljevali in na koncu visoko zmagali. “Ko moja dva najboljša igralca pokažeta, česa sta sposobna, potem je tudi drugim lažje, saj jim onadva vse pripravita,” se je po zmagi dejalo domačemu trenerju Tyronnu Lueu.

Vrhunci s tekme LA Clippers : Utah Jazz:

Pri Utahu se je v zadnji četrtini poškodoval tudi prvi strelec Donovan Mitchell, a kot sam pravi, bo z njim vse v redu. “Želel sem igrati tudi v zadnjih minutah, a zaostanek je bil previsok, nismo želeli tvegati,” je po porazu dejal Mitchell, ki je kljub temu, da zadnjih sedem minut ni igral dosegel 30 točk in bil prvi strelec gostov.

Tudi Dallas je vodil z 2:0

Košarkarji iz Los Angelesa so z 0:2 izgubljali tudi v prvem krogu končnice proti Dallas Mavericks in našemu Luki Dončiću. Takrat so bili še v težjem položaju, saj so izgubili prvi dve tekmi v domači dvorani, a kljub temu prednost za teličke ni bila dovolj velika, Clippersi so se v drugi krog končnice uvrstili po zmagi na odločilni sedmi tekmi.