Phoenix na pol poti do vpisa med nesmrtne

Košarka 9. Jul 20217:06 > 8:38 0 komentarjev
Devin Booker in Chris Paul sta udarni duo. Foto: Guliverimage.

Košarkarji Phoenix Suns so še v drugo izkoristili prednost domačega parketa in prednost v seriji povišali na 2:0. Predvsem po zaslugi odlične druge četrtine so slavili s 118:108, Milwaukeeju ni pomagalo niti 42 točk Giannisa Antetokounmpa.

Phoenix je znova krasila ekipna igra in odličen met z razdalje. Zadeli so kar polovico od 40 metov za tri točke, največ, kar sedem, jih je prispeval prvi strelec Sonc Devin Booker, ki se je zaustavil pri 31 točkah. Mikal Bridges jih je dodal 27, Chris Paul 23 in še osem podaj.

Sunsi so Bucksom ušli v drugi polovici druge četrtine, ko so zaostanek štirih točk spreobrnili v prednost enajstih do odmora. V drugem polčasu so ves čas ohranjali prednost, Milwaukee se je nekajkrat približal na šest točk, nato je vsakič sledil odgovor Phoenixa.

Tudi 42 točk fantastičnega Giannisa Antetokounmpa ni pomagalo gostom. Grk, ki se je na prvi tekmi vrnil po poškodbi kolena, je bil edini košarkar Milwaukeeja s pozitivnim izkupičkom točk, medtem ko je bil na parketu (+3). Ekipo je poskušal dvigniti tudi med minuto odmora, a zaman.

Minuta odmora kapetana Giannisa Antetokounmpa

Serija se zdaj seli v Wisconsin, kjer bosta naslednji dve tekmi. “Vemo, kako glasno je v Milwaukeeju, a mislim, da smo na to pripravljeni,” je bil po dvoboju odločen Booker, ki je še dodal, da bodo šli v naslednjo tekmo z razmišljanjem, da je izid še vedno 0:0. Phoenix lovi prvi naslov v zgodovini kluba, Milwaukee drugega.

Bucksi so se v letošnji končnici že pobrali po zaostanku z 0:2. V drugem krogu končnice so po sedmih tekmah izločili Brooklyn, potem ko so prav tako izgubili uvodni dve tekmi.