ABA: Zvezda po preobratu spet boljša od Budućnosti

Košarka 4. Okt 202122:55 > 22:55 0 komentarjev

V derbiju 2. krogu lige ABA sta se v ponovitvi lanskega finala v Beogradu pomerili Crvena zvezda in Budućnost. V prvem polčasu so bili rdeče-beli boljši, nato pa so Črnogorci v tretji četrtini spreobrnili izid. A Beograjčani so se v zadnjem delu tekme spet prebudili in tekmo dobili z 71:63. Do zmage v 2. krogu tudi oba slovenska predstavnika. Cedevita Olimpija se je v nedeljo v Čačku poigrala z Borcem (85:76). Krka je s kar 33 točkami (trojke 9/10) Roka Stipčevića doma porazila Mornar z 89:80.

Ljubljanski košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju. Po uvodni visoki zmagi nad tekmeci iz Novega mesta z 88:56 so danes brez posebnih težav slavili tudi v Čačku in se zavihteli na vrh lestvice.

Pri zmajih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Gruzijec Jacob Pullen, Kanadčan Melvin Ejim jih je prispeval 18. Pri Borcu je 12 točk dosegel Lautaro Lopez.

Šov Stipčevića za slavje Krke

Krka je po visokem porazu proti Cedevita Olimpiji v soboto z 89:80 ugnala Mornar in prišla do prve zmage. Blestel Rok Stipčević, ki je dosegel kar 33 točk. Za tri točke je metal kar 9/10. Pri Novomeščanih je bil z 20 točkami razpoložen tudi Jan Kosi, pri gostih pa je bil z 21 točkami najboljši Vladimir Mihailović.

Šov Roka Stipčevića:

S četrtkovim obračunom med Splitom in Partizanom se je začel 2. krog lige ABA. Srbi so bili v gosteh boljši s 69:59, tudi s slovenskim pridihom. Gregor Glas je za Partizan igral 14 minut, dosegel pa 7 točk, 2 skoka in asistenco. Nejc Barić je ob porazu Splita prispeval 6 točk in 3 asistence.