Mane in Salah poskrbela za preobrat na Anfieldu

Nogomet 19. Feb 202218:31 0 komentarjev

Liverpool je preživel zgodnje vodstvo gostov v drugem polčasu, nato pa se vrnil in premagal Norwich City s 3:1, kar je bila osma zaporedna zmaga za Redsov.

Norwich, ki zaseda 18. mesto, je prišel na tekmo, v kateri je potreboval čudež proti Liverpoolu, ki v tem koledarskem letu še ni bil poražen. Presenetljivo so bili gostje tisti, ki so začeli z divjim tempom in že po treh minutah povedli po zaslugi spretnega zaključka Milota Rashica, vendar je bil njegov poskus hitro razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Drugi polčas se je začel enako kot prvi, ko je Rashica po zaslugi hudega odboja Joëla Matipa žogo spravil v mrežo, vendar tokrat je zadetek obveljal, kar je Norwichu prineslo šokantno vodstvo z 1:0 na Anfieldu. Kljub dobri obrambi Norwicha je Liverpool kmalu po uri igre dosegel izenačenje, Tsimikas je z glavo našel Sadia Manéja, ki je rezultat izenačil. Dve minuti pozneje je Salah dokončal povratek Liverpoola. Nova okrepitev Luis Díaz je potrdil zmago gostiteljev.