Poraz Maribora in žvižgi navijačev v Ljudskem vrtu

Nogomet 4. Avg 202220:55 > 23:09
Maribor - HJK

Nogometaši Maribora so v tretjem krogu kvalifikacij za ligo Evropa izgubili prvo tekmo proti finskemu prvaku HJK iz Helsinkov. V Ljudskem vrtu so izgubili z 0:2 (0:0).

Slovenskiim prvakom je pripadel prvi polčas, saj so imeli večji del tekme več žoge v nogah, toda njihovi napadi so bili jalovi, tako kot že na prvih dveh evropskih tekmah v Ljudskem vrtu, ko so se borili za uvrstitev v ligo prvakov.

A po spodbudnem prvem delu so Mariborčani v drugem povsem odpovedali, prvi gol prejeli v 47. minuti, ko je bil uspešen David Browne, končni izid za zmago finskega prvaka z 2:0 pa je v 64. minuti postavil Bojan Radulović.

Povratna tekma bo naslednji teden v Helsinkih.

Maribor – HJK 0:2 (0:0)

KONEC TEKME!

90. minuta: Mariborčani po drugem prejetem zadetku z izjemo nekaj polpriložnosti niso uspeli resneje zapretiti. Slovenski prvaki so v drugem polčasu povsem zatajili in se znašli v zelo neugodnem položaju pred povratno tekmo prihodnji teden na Finskem.

Gol Radulovića za vodstvo HJK z 2:0:

64. minuta: GOOOL! 2:0 za HJK! Še drugič na tekmi se trese mariborska mreža. Po protinapadu HJK je bil v kazenskem prostoru Maribora najbolj spreten Bojan Radulović, ki je z nesporedne bližine žogo poslal za hrbet Bergsena.

54. minuta: Gregor Sikošek je z diagonalnim strelom od daleč skušal izenačiti, vendar meril premalo natančno.

Gol Browneja za vodstvo HJK z 1:0:

47. minuta: GOOOL! 1:0 za HJK! Finci so izvrstno krenili v drugi polčas in povedli po vsega dveh minutah. Obrambo Maribora je izigral David Browne in poskrbel za presenetljivo vodstvo gostov.

Prečka Ivana Brnića:

44. minuta: Ivan Brnić se je na robu kazenskega prostora uspešno otresel gostujočega branilca, poskusil z zavitim strelom, a zadel prečko.

41. minuta: Po predložku se je v kazenskem prostoru do žoge prebil Repas, vendar zgrešil gostujoča vrata.

26. minuta: Ni veliko manjkalo, da bi gosti povedli v Ljudskem vrtu. Priložnost si je priigral Browne, a je obramba Maribora še pravočasno posredovala.

Strel Jana Repasa:

21. minuta: Maribor je znova zapretil. S 17 metrov je tokrat vijolične v vodstvo skušal popeljati Jan Repas, znova pa se je s sijajno obrambo izkazal Hazard.

Strel Aljaža Antolina:

16. minuta: S približno 20 metrov je znova poskusil Antolin, a je vratar HJK Hazard strel ubranil.

15. minuta: Prva priložnost tudi za Maribor. Z roba kazenskega prostora je sprožil Antolin, njegov strel pa je v kot preusmeril eden od nasprotnikovih igralcev.

10. minuta: Vroče je bilo pred mariborskimi vrati. V kazenskem prostoru je do strela prišel Abubakari, a žogo poslal prek vrat.

Začetni postavi:

Maribor: Bergsen, Žinić, Mitrović, Watson, Sikošek, Vidaković, Repas, Brnić, Antolin, Vipotnik, Baturina.

HJK: Hazard, Raitala, Tenho, Peltola, Murilo, Lingman, Vaananen, Hostikka, Browne, Olusanya, Abubakari.