Messi iz Zmijavcev pokopal Aluminij

Nogomet 14. Feb 202219:36 0 komentarjev
a

Nogometaši Aluminija so v 21. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju Radomljam z 0:4 (0:2).

Obračun zadnjeuvrščenih ekip z lestvice so dobili dodobra spremenjeni, okrepljeni in konkretni Radomljani, ki so v Kidričevem večji del tekme prevladovali, že v prvem polčasu pa dvakrat zadeli. Aluminij, ki je med drugimi pogrešal kaznovana Emirja Azemovića in Nika Marinška, je tako ostal pri 19 točkah in je zadnji, deseti, Radomlje pa so skočile na osmo mesto, imajo 22 točk, toliko kot sedmouvrščeni Celjani.

Radomljani so bili v prvem delu boljši in konkretnejši tekmec, si priigrali kopico obetavnih akcij, ki pa se pogosto niso končale s pravim strelom. V osmi minuti je sicer poskusil eden od novincev Ivan Ćalušić, a je Luka Janžekovič strel obranil.

So pa rumeno-črni do zasluženega vodstva prišli v 34. minuti, ko je s približno 13 metrov malce z desne strani zadel še eden od novincev Tomislav Mrkonjić, ki je žogo poslal pod prečko v bližnji kot tekmečevih vrat.

Novo lepo priložnost so gosti izpustili iz rok v 41. minuti, ko je Ivan Šarić preveč sebično končal prodor, sprožil je visoko čez gol, medtem pa je imel na desni povsem samega Oliverja Kregarja. So pa podvojili prednost dve minuti pozneje, ko je nekoliko srečno do strela v bližini gola prišel Ćalušić.

V uvodu drugega dela so izbranci Nermina Bašića praktično odločili tekmo, saj je v 53. minuti po podaji z leve strani iz bližine še drugič na tekmi zadel Mrkonjić. Potem pa je ritem malce padel, toda v 63. minuti je že četrti gol za goste dosegel Kregar po preigravanju v kazenskem prostoru.

V 65. minuti so vendarle do lepe priložnosti prišli tudi dotlej dokaj nebogljeni izbranci Oskarja Drobneta, toda z manj kot desetih metrov je Jure Matjašič zadel prečko.

Kidričani so nato pokazali nekaj boljšo predstavo, ki pa ni prinesla želenega, Radomljani pa so bolj ali manj brez posebnih težav nadzirali dogajanje do konca.

Aluminij bo v 22. krogu v soboto gostil Muro, Radomlje pa v ponedeljek Maribor.

Aluminij – Kalcer Radomlje 0:4 (0:2)

Športni park, gledalcev 100, sodniki: Antič, Vukan, Vidali.

Strelci: 0:1 Mrkonjić (34.), 0:2 Ćalušić (43.), 0:3 Mrkonjić (53.), 0:4 Kregar (63.).

Aluminij: Janžekovič, Fogec, Nkama, Petek (od 70. Schaubach), Bolha, G. Pečnik (od 79. Benotić), Prša (od 70. Špehar), Plantak (od 46. Martić), Matjašič, Bizjak (od 64. Brest), Branšteter.

Radomlje: Guzina, Kregar (od 69. Pogačar), Šarić (od 81. Prohouly), Mrkonjić, Ćalušić (od 72. Nuhanović), Zabukovnik, Primc, Mužek (od 81. Zulić), Guček, Mišić (od 72. Blaić), Velić.

Rumena kartona: Prša, Martić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kidričevem:

Konec tekme v Kidričevem!

65. minuta: Aluminij je nekaj sekund po prejetem zadetku stresel vratnico. Sprožil je Jure Matjašič, a zadel le prečko.

63. minuta: GOOOL! 0:4! Šov Radomelj se nadaljuje! Oliver Kregar je slalomiral med obrambo Aluminija ter na koncu še mojstrsko zadel. Aluminij je razbit.

Slalom Kregarja:

53. minuta: GOOOL! 0:3! Radomljani ne popuščajo. Še drugič na tekmi je zabil Tomislav Mrkonjić, ki mu na Hrvaškem rečejo tudi Messi iz Zmijavcev. Šlo je za podajo s kota, ki ga je izvedel Šarić, najbolj spreten pa je bil ponovno Mrkonjić.

Še drugi zadetek Mrkonjića:

Začetek drugega polčasa! Trener Aluminija Oskar Drobne je v slačilnici pustil Plantaka, v igro pa je vstopil Tin Martić.

Konec prvega polčasa!

43. minuta: GOOOL! 0:2! Radomljani so še povišali prednost! Po strelu Kregarja se je žogo odbila kot na pladnju na noge Čalušića, ki mu na koncu ni bilo težko premagati Janžekoviča.

Zadetek Čalušića:

35. minuta: GOOOL! 0:1! Prekrasen zadetek je dosegel Tomislav Mrkonjić in goste popeljal v vodstvo. Hrvaški napadalec je izkoristil lepo podajo Prše in z močnim strelom pod prečko matiral vratarja Aluminija, ki je bil povsem brez moči.

Lep zadetek Mrkonjića:

8. minuta: Izjemna priložnost za goste iz Radomelj! Po napaki Aluminija je do strela z zares idealnega položaja prišel Ivan Čalušić, a se je izkazal vratar šumarjev Luka Janžekovič.

Priložnost Čalušića:

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi v Kidričevem:

#social-embed_0

#social-embed_1

Z vidika Aluminija in Radomelj v tej sezoni ne bo več prav veliko pomembnejših tekem, kot bo ponedeljkova v “šumi”. Ekipi se na vsak način želita rešiti zadnjega mesta, čeprav imajo v Kidričevem še bolj ambiciozne načrte. “Za nas je to tekma kot vsaka druga. Ni odločilna. V naši izenačeni ligi si hitro zgoraj ali spodaj. Je pa ta tekma pomembna z vidika samozavesti. Trenerji si vedno želimo dobrega štarta, s katerim se lahko ekipa napije od samozavesti in ji je zato v nadaljevanju lažje,” pred obračunom zadnjeuvrščenih ekip razmišlja trener Aluminija Oskar Drobne.

V Radomljah so po tesnejših vezah s splitskim Hajdukom ekipo po napovedih okrepili z nogometaši, ki ne dobivajo priložnosti v ponosu Dalmacije. Mlinarji imajo tudi novega trenerja, Roka Hanžiča je zamenjal Nermin Bašić. “V nogometu so cilji vedno dolgoročni. Trenutno se vidim v Radomljah. Res si želim, da bi klub napravil velik korak tako v rezultatskem kot v organizacijskem smislu. Želel bi si rasti skupaj s klubom,” ob prevzemu mesta glavnega trenerja razmišlja novi trener Radomelj. A da si lahko dolgoročen uspešen, potrebuješ kratkoročne rezultate. Poraz v Kidričevem bi namreč rumeno-črne postavil v zares nezavidljiv položaj.