Milwaukee odgovoril z rušilno močjo

Košarka 26. Jun 20217:04 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo, foto: Guliverimage.

Košarkarji Milwaukee Bucks so v finalu vzhodne konference lige NBA visoko porazili Atlanto (125:91) in poravnali izid v seriji. Tokratna zmaga ni bila ogrožena niti za trenutek, vse je bilo odločeno praktično do polčasa. Blestel je Giannis Antetokounmpo.

Milwaukee je odločilen niz napravil v drugi četrtini, ko je prednost s 50:40 z 20 zaporednimi točkami spremenil v +30. Do konca tretje četrtine je prednost še narasla.

Giannis Antetokounmpo, dvakratni MVP lige NBA v letih 2019 in 2020, je bil prvo ime tekme, zbral je 25 točk, devet skokov in šest podaj. 22 točk je pristavil še Jrue Holiday, medtem ko je Trae Young, ki je bil na prvi tekmi nezgrešljiv, tokrat končal pri 15 točkah.

Pet najlepših potez tekme:

Serija je zdaj izenačena na 1:1, sledi selitev v Atlanto, ki bo gostila naslednji dve tekmi. Četrta tekma finala zahodne konference je na sporedu v noči na nedeljo po slovenskem času.