Mladi slovenski košarkarji tesno izgubili s Hrvati

Košarka 17. Jul 202220:29 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let je na evropskem prvenstvu v Črni gori izgubila še drugo tekmo. Po Belgiji je Sloveniji mero vzela še hrvaška izbrana vrsta, ki je slavila po tesni končnici, s 77:74.

Slovenci so izgubili po zaslugi slabo odigranega zaključka in tako zapravili veliko delo, ki so ga opravili v zadnji četrtini, ko so prišli do prevzema vodstva.

Že slabe štiri minute pred koncem je Hrvaška vodila za pet točk, a je nato trojko zadel novopečeni član Murcie v španski ligi ACB Urban Klavžar ter znižal na 65:67. Nato je dva prosta meta za izenačenje zadel Luka Ščuka, z 19 točkami sicer prvi strelec Slovenije, Robert Jurković pa z zabijanjem poskrbel za vodstvo.

Sledili sta črni zadnji dve minuti tekme. Prav Jurković je nato zgrešil dva prosta meta in v naslednjem napadu poskrbel še za izgubljeno žogo. Napaki je vsaj malce ublažil z dvema zadetima košema iz igre, za preobrat pa je Slovencem zmanjkalo časa. Preveč sekund so v zadnjih izdihljajih izgubili tudi s prepozno osebno napako.

Vrhunci tekme Slovenija – Hrvaška:

V skupini A se bo Slovenija v ponedeljek ob 16.30 pomerila še s Francijo. Tekmo si oglejte v prenosu na programu Sportklub 3.

V nadaljevanje se uvrstijo vse reprezentance iz skupine, sledijo boji na izpadanje.