Ronaldo dokazal, kdo je gospodar na Old Traffordu

Nogomet 2. Dec 202121:00 > 23:21 1 komentar

Po včerajšnjih zmagah vodilne trojke je bil danes na sporedu veliki derbi 14. kroga angleške Premier lige, na Old Traffordu sta Manchester United in Arsenal predvsem v drugem polčasu uprizorila pravo nogometno lepotico. Na obračunu preobratov je znova največji pečat pustil kdo drug kot Cristiano Ronaldo, ki je dvakrat zatresel mrežo Arsenala, realiziral je tudi odločilno enajstmetrovko za zmago vragov (3:2). To sta bila že 800. in 801. zadetek Ronalda v članski nogometni karieri.

Prvi polčas derbija 14. kroga sicer ni napovedoval posebnih presežkov. Arsenal je z zares nenavadnim golom povedel v zgodnji fazi tekme, že pred tem so vragi po strelu z glavo Bena Whita žogo reševali z golove črte. V nadaljevanju so se topničarji pomaknili na svojo polovico, dolgo časa brez večjih težav zaustavljali neprepričljive domačine, nato pa je obramba Arsenala vendarle klonila v 43. minuti, ko je sijajno podajo Freda izkoristil Bruno Fernandes.

Bizaren zadetek Arsenala

V drugem delu pa je sledila prava nogometa eksplozija. Najprej je v 51. minuti po podaji Marcusa Rashforda zadel Cristiano Ronaldo, tri minute kasneje je odgovoril Martin Odegaard, ki pa si je nato v 69. minuti privoščil veliko neumnost, ko je povsem brez potrebe v kazenskem prostoru podrl Freda. Ronaldo je iz enajstmetrovke poskrbel za novo vodstvo Uniteda, ki ga vragi do konca tekme niso več zapravili, čeprav je imel Arsenal do konca še nekaj zrelih priložnosti za to, da iz Manchestra odnese vsaj točko.

Trije favoriti za naslov bežijo konkurenci

V tem krogu so vse tri vodilne ekipe prvenstva (Chelsea, Manchester City in Liverpool) prišle do zmag. Še najtežje je to uspelo nogometašem iz Londona, ki jim je na gostovanju pri Watfordu tri točke prinesel Hakim Ziyech v 72. minuti. Srečanje je sicer zaznamovala več kot polurna prekinitev že kmalu po začetke tekme, saj so reševalci nudili medicinsko pomoč enemu od navijačev.

Mučil se je tudi Manchester City, ki je pri Aston Villi po zaslugi Rubena Diasa in Bernarda Silve po prvem polčasu vodil z 2:0, na koncu pa komaj odnesel zmago. Končalo se je z 2:1. Veliko lažje pa je nov paket točk osvojil Liverpool. Na derbiju z mestnim tekmecem Evertonom je slavil z visokih 4:1, dva gola je prispeval Mohamed Salah.