Čarovnija na Molineuxu: Guardiola ga ni mogel prehvaliti

Nogomet 12. Maj 202211:19 0 komentarjev

Mancheter City je zahvaljujoč visoki zmagi nad Wolvesi (5:1) dva kroga pred koncem angleške premier league ostaja tri točke pred Liverpoolom, kar pomeni, da jim lahko angleški naslov tudi zahvaljujoč boljši gol razliki vzame le še čudež.

Pri zmagi nad volkovi iz Wolverhamptona je s štirimi zadetki blestel kapetan sinjemodrih Kevin de Bruyne. Mrežo domačih je prvič zatresel v sedmi minuti, štiri minute kasneje je Leander Dendoncker zadel za izenačenje, a čete Josepa Guardiole, ki je očitno že pozabila boleč poraz iz lige prvakov, to ni zmedlo.

Razpoloženi Belgijec je do 24. minute zabil še dvakrat in s tretjim najhitrejšim hat-trickom v zgodovini premier league poskrbel, da je City do konca tekme plul v mirnih vodah. Kljub temu se De Bruyne ni ustavil, na 4:1 je povišal v 60. minuti, končni izid pa je nekaj minut pred koncem postavil Raheem Sterling.

Zadnji tekmi Cityja in Liverpoola:
City: West Ham (goste), Aston Villa (doma)
Liverpool: Southampton (goste), Wolves (doma)

Guardiola: Zadnje mesece je izjemen

“Zelo sem razočaran, ker ni zabil še peti zadetek, zadel je le vratnico,” se je po tekmi prešerno smejalo trenerju Man Cityja Josepu Guardioli. “Kevina poznam kot radodarnega fanta, ki vedno gleda na druge, ki vedno išče soigralce, a v tej sezoni zabija kot po tekočem traku. Zadnje tri mesece je še posebej v ligi izjemen. Zagotovo naš ključni mož v tem obdobju,” ni mogel prehvaliti strelca štirih zadetkov, ki so ga močno dvignili tudi na lestvici najboljših strelcev. Zdaj je že na četrtem mestu s 15 zadetki, dva manj ima denimo njegov klubski kolega Sterling.

Vrhunci s tekme v Wolverhamtonu:

Najboljša strelska sezona do zdaj

“Odigrali smo super gostovanje. Vesel sem zmage in novih treh točk. Na igrišču skušam vedno gledam širšo sliko. Če se moji igralci premikajo in odkrivajo, jih poskušam najti. Povezanost med nami je izjemna, zato še toliko raje igram s ekipo,” je bil redkobeseden 30-letni Belgijec, ki veliko raje govori na igrišču kot pa v mikrofon.

Kljub poškodbam je de Bruyne presegel svoj strelski rekord pri Man Cityju. Z 19 zadetki v vseh tekmovanjih je presegel sezono 2015/16 in 2019/2020, ko je zabil 16 golov.