Salah izenačil rekord Vardyja, evrogol Alexandra-Arnolda

Nogomet 16. Dec 202122:30 > 22:54 1 komentar
Mohamed Salah; foto: AP Photo/Jon Super via Guliver

Mohamed Salah je v letošnji sezoni nezaustavljiv. Za Liverpool je v angleškem prvenstvu na 15 tekmah vpisal že 15 golov in devet podaj ter tako izenači rekord Jamieja Vardyja. Pod izjemen gol na tekmi proti Newcastlu, ki so jo rdeči dobili s 3:1, se je sicer podpisal Trent Alexander-Arnold.

Napadalec Leicester Cityja je bil leta 2015 neposredno v doseganje gola, bodisi z golom bodisi z asistenco, udeležen na 15 tekmah zapored. Mohamed Salah se je z Angležem izenačil na tekmi 17. kroga proti Newcastlu, ko v 25. minuti Liverpool po hitrem zaostanku vrnil v vodstvo. Tekma se je sicer končala s 3:1 v korist domačih nogometašev.

Število zaporednih tekem z golom ali asistenco:

15 – Jamie Vardy
15 – Mohamed Salah
12 – Stan Collymore
11 – Andrew Cole
11 – Mesut Özil

Nov rekord, s katerim bi se oddaljil od Vardyja in ostal sam na vrhu, bi lahko dosegel v nedeljo, ko se bo Liverpool pomeril s Tottenhamom.

Gol, ki je Salaha postavil ob bok Vardyju:

To je le še eden v nizu mnogih rekordov, ki jih že ima v lasti v angleški Premier ligi. Oktobra je postal prvi nogometaš Liverpoola, ki je zadel na devetih tekmah zapored. Ko je proti Unitedu vpisal hat-trick, je postal tudi najboljši afriški strelec v angleškem prvenstvu.

Prav tako je z 32 goli tudi rekorder po številu golov v eni sezoni (2017/18), odkar angleško prvenstvo traja 38 krogov.

V letu 2021 je v izjemni formi. Če gledamo koledarsko leto je do 15. decembra zabil že 24 prvenstvenih golov, kar je devet več od prvega zasledovalca Harryja Kana (15).

V angleškem prvenstvu je sicer že pri številki 112, kar ga na večni lestvici strelcev uvršča na 22. mesto. Naslednji, ki ga bo kmalu prehitel, je Ian Wright s 113 goli.

Mojstrovina Trenta

Za najlepšo potezo tekme je sicer malce pred iztekom 90 minut poskrbel desni bočni branilec Liverpoola, ki je z velike razdalje razparal mrežo gostov.