Slovenca ponižana v Rotterdamu, Ludogorec namučil Betis

Liga Europa 15. Sep 202223:00 0 komentarjev

"Slovenski" Sturm, za katerega nastopata Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat, je v 2. krogu Lige Europa v Rotterdamu doživel pravo nočno moro. Prejel je kar šest zadetkov, dosegel pa ni nobenega. Gorenc Stanković, ki je nosil tudi kapetanski trak, je ob polčasu ostal v slačilnici, Horvat pa je igral do 73. minute. Slab večer je tudi za Crveno zvezdo, ki je v Turčiji doživela drugi zaporedni evropski poraz in ostaja brez točk, prvih pa se je z zmago v Moldaviji veselil Manchester United. Rdeči vragi so z 2:0 ugnali Šerif. Ludogorec se je po zmagi proti Romi izkazal tudi v Andaluziji.

Liga Evropa, 1. krog

Beograjčani ostajajo brez točk. Trabzonspor je v 16. minuti v vodstvo popeljal legendarni Slovak Marek Hamšik, na 2:0 v drugem polčasu povišal Egipčan Trezeguet, Zvezdaši so do konca tekme prek Veljka Nikolića priti le do častnega zadetka za poraz z 1:2.

Vrhunci s tekme med Trabzonsporjem in Crveno zvezdo:

Po bledi predstavi proti Real Sociedadu je Manchester United v Moldaviji vendarle prišel do prvih treh točk. Že v prvem polčasu je v polno meril Jadon Sancho, zmago pa je nekaj minut kasneje z enajstmetrovke pori Šerifu potrdil Cristiano Ronaldo.

Vrhunci s tekme med Šerifom in Man Utd:

Pod drobnogledom je bil na večernih tekmah ponovno tudi slovenski trener Ante Šimundža, ki je v prvem krogu poskrbel za manjšo senzacijo in se z Ludogorcem veselil zmage (2:1) proti Romi Joseja Mourinha, tokrat pa je bil z bolgarskim prvakom blizu presenečenja tudi v Andaluziji. Betis je sicer povedel z 2:0 in 3:1, a Ludogorec se ni dal. V 74. minuti je naprej Rick znižal na 2:3, v zadnjih minutah tekme pa bi lahko gostje celo izenačili, a velike priložnost za zadetek ni izkoristil Danny Gruper. Ostalo je pri minimalni zmagi domačih. Žan Karničnik ponovno ni bil v kadru Ludogorca.

Vrhunci s tekme med Betisom in Ludogorcem:

Za razliko od preteklega kroga je bila odigrana tekma manj, saj je bil obračun med Arsenalom in PSV zaradi smrti britanske kraljice Elizabete II. preložen na 20. september.