Mura po zmagi v Skopju v odličnem položaju

Liga prvakov 6. Jul 202121:50 > 23:09 0 komentarjev
NK Mura
Muraši so v Skopju slavili z 1:0 in pred povratno tekmo na Fazaneriji prišli do odličnega položaja. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Mure so na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij lige prvakov na gostovanju v Skopju z 1:0 premagali severnomakedonskega prvaka Shkendijo. Pred povratno tekmo na Fazaneriji v Murski Soboti, ki bo na sporedu naslednji torek ob 20. uri, je slovenskim prvakom lepo prednost zagotovil Luka Bobičanec.

Slovenski prvaki so na najlepši možen način debitirali v kvalifikacijah lige prvakov. Na težkem gostovanju v Skopju so z 1:0 premagali Škendijo in si pred povratnim obračunom priigrali prednost zadetka.

Mura je tekmo bolje odprla, bila podjetnejša in nevarnejša, do zadetka pa je prišla po dosojeni enajstmetrovki v 28. minuti. Portugalski sodnik Antonio Emanuel Carvalho Nobre je po prekršku nad Kaiem Cipotom dosodil najstrožjo kazen, suvereno jo je izkoristil Luka Bobičanec in povedel slovenske prvake do prednosti.

Odlično izvedena enajstmetrovka Bobičanca:

Shkendija bi lahko že prvem polčasu prišla do izenačenja na 1:1, a je Besart Ibraimi tik pred koncem prvega dela zapravil enajstmetrovko. Napadalec domače ekipe se je zapodil proti žogi, nato pa jo je poslal mimo Murinih vrat.

Zapravljena enajstmetrovka Škendije:

Mura bi lahko v drugem polčasu zadela še drugič in povedla z 2:0, a lepe priložnosti ni izkoristila. Cipot je s peto odlično zaposlil Mihaela Klepača, Hrvat pa z okoli desetih metrov ni bil dovolj natančen. Sledil je hud pritisk domačih. Veliko so poskušali in pretili z vseh položajev (23 strelov), a Mura je na čelu z izjemno razpoloženim vratarjem Matkom Obradovićem, ki je na koncu zbral kar osem obramb, zdržala in pred povratnim obračunom prišla do super izhodišča.

Ena izmed obramb izjemnega Obradovića:

Povratna tekma na Fazaneriji v Murski Soboti, kjer goste zagotovo čaka pravi pekel, bo v torek, 13. julija.  Obračun si boste lahko ob 20. uri ogledali tudi na Sportklubu.

Valenčič in Blažič do visoke prednosti

Poleg Mure so aktivni še številni slovenski legionarji. Miha Blažič  se je s Ferencvarošem poigral s Prištino in s soigralci slavil s 3:0. Za končni rezultat je poskrbel ravno slovenski reprezentančni branilec.

Še bolj je bil razpoložen Filip Valenčič. Nekdanji napadalec Olimpije je pri zmagi finskega HJK (3:1) nad črnogorsko Budućnostjo dosegel zadetek za vodstvo z 2:0, nato pa še podal za 3:0. Kasneje so gostje znižali prek Miloša Raičkovića.

V sredo bo Slovan s Kenanom Bajrićem in Alenom Ožboltom gostil Shamrock, zagrebški Dinamo s Petarjem Stojanovićem pričakuje Valur, Lovro Bizjak pa bo z Šerifom izzval albansko Teuto.

Miha Blažič
(Ferencvaroš) je odigral celotno srečanje in prispeval zadetek.

Flora : Hibernians 2:0 (0:0)
Sappinen 75., 89.; R.K.: Raphael 74./Hibernians

HJK Helsinki : Budućnost 3:1 (3:1)
Riski Ro. 5., Valenčič 7., Saksela 13.; Raičković 34.
Filip Valenčič (HJK) je odigral celotno srečanje. Prispeval je zadetek in podajo.

CFR Cluj : Borac 3:1 (2:1)