Mladi Memić s prvencem Bravo poslal na vrh

Nogomet 26. Sep 202117:27 > 18:58 0 komentarjev
Amar Memić, 20-letni junak zmage Ljubljančanov. Foto: NK Bravo.

Nogometaši Brava so v 11. krogu Prve lige Telemach slavili na gostovanju pri Aluminiju z 0:1 (0:0) in skočili na vrh lestvice. Edini gol je v 63. minuti zabil Amar Memić, ki je na svojem devetem nastopu dosegel svoj prvi gol za Bravo.

Čeprav so Ljubljančani do danes dobili zgolj enega od devetih obračunov s Kidričani, pa so tokrat le izboljšali razmerje – z zmago, ki jih je posadila na vrh lestvice. Bravo je zmagal tretjič zapovrstjo in ima 22 točk, medtem ko je Aluminij, ki med drugim ni mogel računati na kaznovanega Tina Martića, ostal pri desetih točkah.

Ekipi v prvem polčasu nista pokazali posebej razburljive predstave, kar je bilo tudi nekako pričakovano, vendarle pa je bila ljubljanska obramba, najboljša v ligi, tista, ki bi kaj lahko prejela zadetek.

V 23. minuti je namreč Gašper Pečnik prišel do strela malce z desne strani, izkazal pa se je Renato Josipović, ki je le malce zatem ustavil še en strel domače ekipe. Ta je zagrozila tudi v 26. minuti, takrat je poskus Armina Đerleka blokiral Vanja Drkušić.

Dvojno delo za Josipovića:

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko odločnejši Ljubljančani, a si niso priigrali kakšne obetavne akcije, v 61. minuti pa je le do strela prišel Loren Maružin, toda Luka Janžekovič je bil na mestu.

Memić za zmago

Dve minuti pozneje pa so izbranci Dejana Grabića povedli, ko je Maružin podal visoko žogo proti vtekajočemu Amarju Memiću, ta pa jo je z glavo spravil v mrežo domače ekipe.

Gol Memića:

Pozneje so gosti dobro nadzorovali potek tekme, domačim pa nikakor ni uspelo izvesti kakšne poteze, s katero bi prelisičili obrambno linijo Brava.

Aluminij bo v 12. krogu v petek gostoval pri Radomljah, Bravo pa bo v nedeljo gostil Muro.

Športni park, gledalcev 200, sodniki: Šmajc, Žunič, Povšnar.
Strelec: 0:1 Memić (63.).

Aluminij: Janžekovič, Ploj (od 89. Kmetec), Azemović, Bolha, G. Pečnik, Prša, Nkama, Marinšek (od 89. Pušaver), Đerlek (od 60. T. Pečnik), Brest (od 60. Kidrič), Kadrić (od 72. Bizjak).
Bravo: Josipović, Jakšić, Križan, Drkušić, Španring, Nsana (od 90. Kirm), Trdin, Trontelj, Ogrinec, Maružin (od 82. Bajde), Memić (od 75. Sever).

Rumena kartona: Azemović; Trdin.