Nore minute Benjamina Šeška, kaj takega mu še ni uspelo

Nogomet 5. Mar 202318:57 0 komentarjev
Benjamin Šeško v reprezentanco prihaja v dobri formi. FOTO: Guliverimages.

Benjamin Šeško je zablestel na derbiju 20. kroga avstrijskega prvenstva med Rapidom in Salzburgom na Dunaju. Zabil je tri gole v vsega sedmih minutah in avstrijskim prvakom prinesel zmago s 4:2.

Benjamin Šeško se je moral v zadnjem času sprijazniti z vlogo rezervista, na klopi je začel tudi današnji derbi avstrijskega prvenstva na Dunaju pri Rapidu. Na igrišče je 19-letni slovenski napadalec prišel ob polčasu, ko je bil izid na semaforju 1:1, potem pa v zaključku tekme zablestel.

Najprej je v 80. minuti zadel za vodstvo Salzburga z 2:1, štiri minute pozneje v polno meril drugič, v 87. minuti pa zadel še tretjič in prišel do sploh prvega “hat-tricka” v dresu Salzburga, za katerega je potreboval vsega sedem minut.

Hat-trick Benjamina Šeška:

Šeško je prišel do sedmega, osmega in devetega prvenstvenega gola v tej sezoni, v vseh tekmovanjih pa je do zdaj zabil 11 golov v 30 nastopih.

Pri Rapidu je Dejan Petrovič igral od 82. minute.

Tomi Horvat strelec, Sandi Ogrinec asistent

Salzburg ima po novi zmagi na vrhu lestvice devet točk prednosti pred graškim Sturmom, ki je včeraj zmagal tudi po zaslugi gola Tomija Horvata.

Danes sta bila v Avstriji v akciji še dva slovenska nogometaša. Pri porazu Tirola z Laskom z 2:3 se je Sandi Ogrinec, ki je bil na igrišču do zadnje minute, izkazal z asistenco, vso tekmo pa je pri poražencih odigral tudi Žan Rogelj.