Mitoma z mojstrovino šokiral Liverpoolčane

Nogomet 29. Jan 202316:15 > 19:42 0 komentarjev

V četrtem krogu angleškega FA pokala je izpadel še en velikan. Liverpool je klonil v Brightonu. Odločilni zadetek je v 92. minuti dosegel Japonec Kaoru Mitoma, ki je pred golom redsov poskrbel za pravo mojstrovino.

Liverpool je bolje začel in povedel v 30. minuti, ko je bil drugič zapored v FA pokalu natančen najstnik Harvey Elliott. Še pred odmorom, natančneje v 39. minuti, je izenačil Lewis Dunk. Za napredovanje domačih pa je poskrbel Japonec Kaoru Mitoma. Po prostem strelu je dobil žogo v kazenskem prostoru, s finto iz igre vrgel Joa Gomeza in žogo poslal pod prečko.

Zadetek Mitome za napredovanje Brightona:

Manchester United in Tottenham brez težav

V sobotnem sporedu 4. kroga angleškega pokala FA sta si napredovanje zagotovila tudi Manchester United in Tottenham. United je s 3:1 preskočil Reading, Londončani pa so bili s 3:0 boljši od Prestona.

Rdeči vragi so na zadnji sobotni tekmi na Old Traffordu pričakali Reading. Gostje so se dobro upirali, nato pa je na začetku drugega polčasa dvakrat v polno zadel Casemiro. Na 3:0 je povišal Fred, Reading pa je kljub igralcu manj – izključen je bil Andy Carroll – uspeli priti do častnega zadetka. Po napaki obrambe Uniteda je Amadou Mbengue, ki v igro vstopil le tri minute prej.

Zadetka Casemira:

Tottenham je brez težav odpravil Preston. Po prvem polčasu, ko ni bilo zadetkov, so Londončani postavili stvari na svoje mesto. Dva zadetka je prispeval Korejec Son Heung-min, zadnji žebelj v krsto Prestona pa je zabil novinec v ekipi Arnaut Danjuma, ki se je k Spursom preselil iz Villarreala.

Prekrasen zadetek Sona:

City dobil pokalni boj z vročim Arsenalom

V petek sta se udarili vodilni ekipi letošnje sezone angleškega prvenstva. Zmage z 1:0 v sicer precej izenačeni partiji so se veselili nogometaši Manchester Cityja, ki se bodo z Arsenalom znova pomerili že sredi februarja, takrat v Londonu na ligaškem obračunu.

Odločilni gol je sredi drugega polčasa dosegel branilec Nathan Aké, ki je po lepi podaji Jacka Grealisha natančno meril v daljši kot gostujočega vratarja. Mikel Arteta, ki je dvobolj začel z nekaj manj prvokategorniki kot sinjemodri, je v nadaljevanju okrepil zasedbo na igrišču, a njegovi varovanci niso zmogli izenačenja.