PLT: Celjani zanesljivi na Bonifiki, v Gorici mreži mirovali

Nogomet 2. Sep 202219:20 > 19:43 0 komentarjev

8. krog Prve lige Telemach je tokrat postregel s kar dvema obračunoma že v petek. Prvi so bili na delu nogometaši Gorice in Mure, obračun v Novi Gorici se je končal brez zadetkov. Na drugem obračunu dneva so Celjani zanesljivo odpravili Koprčane. Tako v soboto, nedeljo in ponedeljek bo na sporedu po ena tekma.

Celjani so tekmo v Kopru začeli veliko bolje od Koprčanov, ki so pred tekmo ostali še brez Kaheema Parrisa, ki se seli v kijevski Dinamo. Grofje so bili boljši tekmec v prvem polčasu, kar se je poznalo tudi ob odmoru, ko so imeli gostje prednost dveh zadetkov. Za vodstvo je v 29. minuti poskrbel Charles Ikwuemesi, v 40. minuti pa je prav Nigerijec z asistenco zaposlil Gbambla, slednjemu pa ni bilo težko pospraviti žogo v praktično prazno mrežo.

Gostitelji so nekoliko bolje začeli drugi polčas, lepo priložnost so imeli v 67. minuti, ko je Anis Jašaragić že preigral gostujočega vratarja Matjaža Rozmana, toda branilci so bili na mestu, tako da je mreža Celjanov ostala nedotaknjena. Na nasprotni strani je bil še naprej nevaren Ikwuemesi, ki pa si je kasneje zvil gleženj in je moral zapustiti igro.

V sodniškem dodatku je drugi rumeni karton in posledično rdečega dobil Ivan Božić, toda to ni spremenilo končnega izida tekme.

Koper bo prihodnjo nedeljo v 9. krogu gostoval pri Muri, Celje pa bo v soboto gostilo Olimpijo.

Malo nogometnih užitkov v Novi Gorici

Obračun med Gorico in Muro ni ponudil veliko priložnosti. Še najlepšo priložnost za goste je imel Tio Cipot, toda zatresel se je le zunanji del mreže. Tudi v nadaljevanju srečanja je prevladovalo obdobje brez velikih priložnosti, tako da se je obračun pričakovano končal brez zadetkov.

Najbolj nevaren za domačine je bil Matija Širok, ki pa je v 49. minuti srečanja meril preveč po sredini vrat.

Gorica bo prihodnjo soboto gostovala v Sežani, Mura pa bo dan pozneje gostila Koper.

Maribor išče še drugo zaporedno zmago

Maribor je z zmago v prejšnjem krogu proti Muri zapustil dno lestvice in se trenutno s sedmimi točkami nahaja na sedmem mestu.

V Ljudski vrt prihaja Tabor Sežana, ki trenutno zaseda predzadnje mesto na lestvici. Gostje so letos zmagali le enkrat, in sicer 5. avgusta proti Celju (1:0).

Vsekakor bodo tudi tokrat v vlogi favoritov vijoličasti, toda tekma zagotovo ne bo enostavna. Maribor je dobil vse štiri obračune v prejšnji sezoni, gostje pa so nazadnje premagali aktualne državne prvake septembra leta 2020.

Olimpija po nadaljevanje niza

Olimpija v letošnji sezoni zaenkrat naravnost blesti. Na sedmih tekmah so prejeli vsega en zadetek in tako prepričljivo zasedajo vrh lestvice.

Tokrat v Stožice prihajajo Domžalčani, ki v letošnji sezoni še naprej kažejo toplo-hladne predstave. Papirnati favoriti so vsekakor zmaji, ki pa so v zadnjih treh obračunih Domžale premagali zgolj enkrat

Bravo gostuje pri Radomljah

Za zaključek kroga se bosta ob Kamniški Bistrici pomerila Radomlje in Bravo.

Z boljšo popotnico na tekmo prihajajo Ljubljančani, ki so v prejšnjem krogu visoko premagali Tabor (4:0). Radomljani pa so v prejšnjem krogu izgubili proti vodilni Olimpiji in imajo po dobrem začetku trenutno manjšo rezultatsko krizo.

Medtem na drugi strani nogometaši Brava v letošnji sezoni poznajo le zmago ali poraz (2 zmagi, 5 porazov).